İletişim Tasarımı Bölümü Nedir: İletişim Tasarımı Bölümü, görsel iletişimin sık sık kullanıldığı alanlar hakkında, teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak, estetik duygusuna sahip olan tasarımların ortaya çıkmasını hedefleyen bir programdır. Söz konusu bölümde birçok değişik konseptlerdeki alanlarda tasarım yapma deneyiminin kazanılmasına imkan verecek bütün teknik, teknolojik ve teorik bilgiler bulunur. Bununla birlikte de tasarım süreçlerinin doğru yönetilmesi sağlanır ve tasarımsal ihtiyaçların giderilmesi mümkün hale gelir.

İletişim Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Tasarımı Bölümü, 4 yıllık bir lisans programını kapsar ve sadece sözel puan türünden belirlenmiş olan yeterli puanı alan öğrencilerin tercihlerini bu bölümden kullanmasına olanak tanır. Bunun yanı sıra İletişim Tasarımı Bölümü, üniversitelerin Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, İletişim veya Mimarlık ve Tasarım gibi fakültelerinde eğitim vermektedir.

İletişim Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

İletişim Tasarımı Bölümünde eğitim alacak öğrenciler, bu bölüm bazında aldıkları tüm derslerde başarılı not almalıdır. Söz konusu bölümde eğitim ve öğrenim görecek olan öğrencilerin karşılarına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

İletişim Becerileri ve Akademik Raporlama

Sanat ve İletişim Amaçlı Bilgisayar Kullanımı

Medya ve İletişim Teorileri

Tipografi

Hareketli Grafikler

Görsel ve İşitsel Tasarım

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı

Etkileşimli Sanatlar ve Tasarım

Etkileşim Tasarımı İlkeleri

Psikolojinin Temelleri

İletişim Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

İletişim Tasarımı Bölümünde aldığı 4 yıllık lisans eğitiminin ardından diplomasını alarak iş hayatına atılacak olan bireyler, iletişimin söz konusu her alanda görev alabilirler. Bahsi geçen bölümden mezun olmaya hak kazanan kişilerin görev almasının mümkün olduğu bazı yerler arasında televizyon kanalları, gazeteler, radyolar, birçok medya ve haber ajansları yer almaktadır. Bunun yanı sıra İletişim tasarımcıları, kendileri tarafından hazırlanan tasarımları direkt olarak ihtiyaç sahiplerine iletebilir.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply