İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Nedir: İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü, medyaya dair ürünlerin medya kuruluşlarında en doğru şekilde tüketicilere ulaştırılmasına katkıda bulunacak, aynı zamanda da bu sektöre yararı olacak deneyimli personellerin yetiştirilmesini amaçlayan bir bölümdür. İletişim Sanatları Bölümünde eğitim almak isteyen aday öğrenciler, reklamcılık ve iletişim tasarımına ilgi duyan ve meraklı olan niteliklere sahip olmalıdır.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü, sadece sözel puan türünün geçerli olduğu ve öğrencilerin yalnızca bu puan türü üzerinden tercih yapabildikleri bir bölümdür. Öğrenciler, bahsi geçen bölümde 4 yıllık bir lisans eğitimi alırlar.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Dersleri Nelerdir?

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünden yana tercihlerini kullanan öğrenciler, 8 dönemlik bir eğitime tabi tutulur ve bu dönemlerde aldıkları tüm derslerden başarılı şekilde ayrıldıkları takdirde mezun olup diplomasını almaya hak kazanır. Bahsi geçen bölüme kayıt yaptıran ya da yaptırmayı düşünen öğrencilerin bu bölüm bazında alacağı bazı dersler şu şekildedir:

Yaratıcı ve Eleştirel Düşünce

Görsel İletişim

İletişim Hukuku

İletişim Kuramları

Medya Okuryazarlığı

Kurgu Teknikleri

Senaryo Yazımı

Televizyon Programı Yapımı

Grafik Tasarımı

İletişim Psikolojisi

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim Sanatları Bölümünü başarılı şekilde bitirdikten sonra diplomasını alan bireyler, reklamcılık alanında kullanımı yapılan modern teknolojileri en doğru ve en verimli şekilde kullanıp kurum ve tüketiciler arasında sağlıklı ve başarılı bir iletişim meydana getirme de görev alırlar. Bunun yanı sıra söz konusu bölümden mezun olan kişiler, medya sektöründe pek çok sinema ve televizyon yapımlarında da yer alabilirler.

Deniz İşletmeleri Yönetimi Bölümü Nedir?

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünü tercih ederek eğitimlerini alan ve mezun olan kişilerin iş imkanlarına bakıldığında kamu ve özel sektörde görev almaları mümkündür. Bahsi geçen bölüm mezunlarının görev alabilecekleri yerler arasında sinema ve televizyon, reklamcılık ve danışmanlık hizmetleri sektörleri yer almaktadır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply