İletişim ve Tasarım Bölümü Nedir: İletişim ve Tasarım Bölümü, söz konusu bölümde aldığı eğitimden sonra mezun olma hakkı elde eden ve gelecekte iş hayatına adım atan bireylere, görev alacakları kurumlarda iletişim ve tasarıma dair tüm işlemleri en verimli şekilde yerine getirmelerini, sektörde ve çalıştığı kurumda yararlı işler yapabilmelerini sağlayan eğitimleri vermeyi amaçlar. İletişim ve Tasarım Bölümünde eğitim görecek olan kişilerde, reklamcılık ve medyaya karşı ilgi ve merak olması, bunun yanı sıra diyalogu iyi, sosyal ve disiplinli olması beklenmektedir.

İletişim ve Tasarım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim ve Tasarım Bölümü, sadece sözel puan türünden öğrenci kabul eden bir bölüm olmakla birlikte 4 yıllık lisans eğitime tabidir.

İletişim ve Tasarım Bölümü Dersleri Nelerdir?

İletişim ve Tasarım Bölümünün hakkında detaylı bilgileri alacakları eğitimde kapsamlı olarak öğrenecek olan öğrencilerin, bahsi geçen bölümde alacakları bazı dersler şu şekildedir:

Görsel İletişim Tasarımı

Sosyolojiye Giriş

İnternet Tasarımına Giriş

Sosyal Psikolojiye Giriş

Medya Etiği

Etkileşimli Medya Tasarımı ve Geliştirilmesi

Sosyal Bilimler için İstatistik

Medya ve Toplum

Yeni Medya

İktisadın Temel İlkeleri

İletişim ve Tasarım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim ve Tasarım Bölümümü tercih ederek bu bölümde kapsamlı eğitim alarak artık iş hayatına başlamaya hazır hale gelen mezun bireyler, web tasarımcılığı, kültürel ve sanatsal etkinlikleri organize etme ve yönetme, medya kurumlarında ve reklam ajanslarında da iletişim uzmanı olarak görev alabilir.

Halkla İlişkiler Bölümü Nedir?

İletişim ve Tasarım Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim ve Tasarım Bölümünde sektöre dair tüm bilgileri kazanan ve sağladığı başarılı performans sayesinde bölümden mezun olmayı başaran bireyler, çoğu kez yazılım firmaları, reklam firmaları ve medya kurumlarında görev alabilmektedir. Bunun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında da görev alma imkanları bulunmaktadır. Kamu kurumlarında görev alabilmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan almaları gerekmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply