İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Nedir: İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü, giderek daha global hale gelen dünyada meydana gelen ticaret savaşlarından dolayı, firmaların iş gücünü doğru şekilde kullanması amacıyla, söz konusu işlere deneyimli personellerin yetiştirilmesini amaçlar.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü, sadece eşit ağırlık puan türünden tercih yapan öğrencileri kabul eder ve 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin karşılarına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

İşletme ve Ekonomi için Matematik

Ekonomiye Giriş

Küresel Siyasete Giriş

İşletmeye Giriş

İstatistik

Muhasebe İlkeleri

İşletme Hukuku

Pazarlama

İş İlişkileri

Üretim yönetimi

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünü başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler, insan kaynakları biriminde görev alırlar. Bununla birlikte de kurum ve kuruluşlarda var olan işlere veya çalışma alanlarına uyum sağlaması uygun götürülen çalışanları tespit ederler.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünden mezun olmaya hak kazanan kişiler, özel firmalarda, kamu kurumlarında, bakanlıklarda ve üniversitelerde görev alma imkanlarına sahiplerdir. Bunun yanı sıra akademik hayatlarına devam ederek gereken belgeleri aldıkları zaman eğitmenlik ya da kamu alanında görev yapma imkanına sahip olurlar.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply