İnstagram Dondurma

Son zamanların en çok tercih edilen sosyal paylaşım ağlarından biri olan instagram, yeni özellikler eklemesi ile günden güne daha çok kullanıcıya ulaşıyor. Aynı zamanda bazı yeni güncellemeler sosyal medya kullanan insanların tepkisini de çekiyor. Bu durumdan dolayı uygulamayı artık kullanmayan insanların da sayısında artış olduğu görünüyor. Özellikle mobil cihazlar üzerinden instagram dondurma işlemi yapılmadığı için oldukça tepki çeken bu uygulama, konunun sıkça tarayıcılar üzerinden aranmasına sebep oluyor. 5 Ekim 2010 yılı itibariyle kullanıma açılan ve oldukça hızlı büyüyen sosyal medya ağı instagram, müthiş bir ivme yakalayarak en iyi paylaşım ağlarından biri haline geldi. Özellikle sesli mesaj, görüntülü sohbet ve hikaye seçeneklerinin eklenmesi de kullanıcıların dikkatini çekti.

 

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Son yılların en büyük sorunlarından biri haline gelen sosyal medya bağımlılığı insanların hesaplarını dondurmak istemesine sebep oluyor. Çok fazla zamanını internet ortamında harcayan kişilerin en son başvurduğu yöntem hesabı dondurmak olmuştur. İstemsiz olarak sürekli sosyal medyada zaman geçirenler hesaplarını dondurup bir süre de olsa gerçek hayata dönmeyi isterler. İnsanların canını sıkan dondurma işlemi sadece masaüstü versiyondan yapılmaktadır. Mobil uygulama üzerinden instagram dondurma yapılamıyor. Şimdi adım adım nasıl yapılır onu inceleyelim.

 

İlk olarak internet tarayıcınız üzerinden www.instagram.com adresine giriş yapıyoruz.

Burada hesabınıza ait bilgileri doldurup hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Corona Virüsünün Belirtileri

Girişten sonra profilinize ait kısma girip burada bulunan profilini düzenle seçeneğini seçin.

Kişisel bilgilerinde değiştirildiği bu kısımda en alt kısımda yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Artık instagram dondurma adımının son kısmına ulaşmış bulunuyorsunuz. Dondurma işleminin gerçekleşmesi için size verilen seçenekler arasından birini işaretlemeniz gerektiği söyleniyor ve işaretlemeden sonra hesabınızı dondurma işleminiz bitiyor.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply