Instagram Hesap Dondurma, Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen sosyal medya uygulamalarına, kimi zaman bir süre ara vermek isteyenlerin olduğunu görmek mümkündür. Fakat bununla birlikte sosyal medya uygulamalarını samimi olarak görmeyen ve hesapları silmek isteyen kişilerinde sayısının bir hayli fazla olduğu bilinmektedir. Şayet sosyal medya uygulamalarına tam anlamıyla kapatmadan bir süre ara vermek isterseniz bununda bir yolu var. Yazımızın devamında bu yola ait detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Nasil Yapilir
Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır, Instagram hesap dondurma işlemini mobil uygulamadan yapmanın hiçbir yolu yoktur.

Bu sebeple de bir bilgisayar ya da mobil cihaz tarayıcısı kullanarak bir internet tarayıcısına giriş yapmak gerekir.

Şayet bilgisayarınız bulunmuyorsa, mobil cihazınız üzerinde kullanmış olduğunuz bir tarayıcı da tercih edebilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemleri sırasıyla şu şekildedir:

-Instagram.com adresine girdikten sonra buradan Instagram profilinize giriş yapmanız gerekir. Daha sonra ise bu bölümden profil sayfasına geçtikten sonra, kullanıcı adının yan kısmında yer alan profili düzenle seçeneğine tıklamanız gerekir.

-Ardından da karşınıza çıkan sayfanın sağ alt bölümünde bulunan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine basarak tıklayarak söz konusu sayfaya geçiş yapıyoruz.

-Hesabımı geçici olarak kapat sayfasında karşınıza çıkacak olan hesabını neden kapatıyorsun sorusuna bir yanıt yazmanız ve işleme devam etmek amacıyla da şifrenizi girmeniz gerekir.

Hesabınızı hangi sebeple kapattığınıza ait soruya verilecek yanıtlar arasından istediğiniz cevabı seçerek ya da direkt olarak ara vermek istiyorum yanıtını vererek işleme devam edebilirsiniz.

Lina İsminin Anlamı Nedir? Lina İsmi Ne Demek?

Ardından şifre girildikten sonra hesabı geçici olarak kapat seçeneğine basmanız Instagram hesap dondurma işleminin tamamlanmasına yetecektir.

Bu işlemler bittikten sonra artık Instagram profiliniz görünmez hale gelecektir ve tekrar sizin giriş yapmanızı gerektirecektir.

Şayet giriş yapmazsanız kimse sizin profilinizi göremeyecektir. Dilediğiniz zaman profilinizi açabilirsiniz.

Ancak burada önemli bir nokta vardır. Eğer profilinize açtığınızda fotoğraflarınızı tamamen göremiyorsanız ya da eksik olarak karşınıza çıkıyorsa bu noktada endişe edecek bir durum yoktur.

Her şey yine eskisi gibi kısa bir sürenin ardından eksiksiz olarak eski haline dönecektir. Söz konusu işlemi ise 7 günde bir defa yapmanız mümkündür.

Bununla birlikte dondurmuş olduğunuz hesabınızı geri açmak adına da 3 saat gibi bir süre beklemeniz gerekecektir.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply