İphone kullanıcıları bazı durumlarda diğer işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar ve tabletlere göre bağlantı problemleri yaşayabilirsiniz.Genel olarak ilk İphone yada İpad kullanıcıları ilk olarak müzik,resim gibi cihazlara arası transfer yani bilgisayar arasında yaptığı transferlerde İtunes programını kullanırlar yada yedekleme işlemi için kullanabilirler..Bu program kullanıcılara özellikle yeni kullanıcılar için zor bir durum olabilir.

Bu gibi zorlukları aşmak için ise farklı programlar kullanarak işlemlerimizi daha hızlı yapabiliriz.yedekleme,müzik gönderme gibi işlemleri yapmak için genel olarak İtools programı kullanılabilir.İtools program İtunes ile senkronize bir şekilde çalışır ve işlemlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Örnek olarak sms yada kişi listemizi yedeklemek istiyorsanız birkaç tık ile yedekleme işlemini yapabilir ve diğer işlemlerinizide basit bir şekilde bitirebilirsiniz.

itools-sms-yedekleme
İtools ile Sms Yedekleme nasıl yapılır

Telefonunuzu bilgisayara data kablosu yardımı ile bağlayınız
Sol bölümde Sms’e tıklayınız
Sms içinde bulunan .db uzantılı dosyayı Export dedikten sonra istediğiniz yere kayıt ediniz.
Dosya bilgisyarınıza CVS olarak kayıt edilecektir.İster Excel,istersenizde metin editörü programları sayesinde açabilirsiniz.

 

 

Share.

Leave A Reply