İşletme Bölümü Nedir: İşletme Bölümü, iş hayatında faaliyet gösteren bütün kurum veya kuruluşların finans, muhasebe ve yönetim, pazarlama, üretim ve insan kaynakları gibi alanlarda deneyimli olmaya yatkın personellerin yetiştirildiği amaç edinen bir programdır.

İşletme Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İşletme Bölümü, 4 yıllık bir lisans bölümüdür ve sadece eşit ağırlık puan türünden tercih yapan öğrencilerin ettiğim alabileceği bir programdır.

İşletme Bölümü Dersleri Nelerdir?

İşletme Bölümünde öğrencilerin karşılarına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

Ekonomi

Temel İşletme

İşletme ve Ekonomi Hesabı

İstatistik

Muhasebe

Pazarlama

Finans

İnsan Kaynakları

İşletme Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İşletme Bölümünden mezun olan bireylerin görev alabilecekleri pek çok alan vardır. İşletme mezunlarının özel veya kamu sektöründe faaliyet gösteren yerlerde finans, muhasebe, yönetim, pazarlama ve insan kaynakları gibi alanlarda rol alırlar.

İşletme Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İşletme Bölümünden mezun olanların iş olanakları son derece fazladır. Söz konusu bölümden mezun olmaya hak kazanan kişiler, birçok kamu ve özel kuruluşlarda görev alabilir. Bunun yanı sıra kendilerine ait işletmeleri de kurma imkanına sahiptirler.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply