İşletme Enformatiği Bölümü Nedir: İşletme Enformatiği Bölümü, söz konusu bölümde eğitim gören öğrencilere, işletme ve bilgisayar bilimleri alanında eğitimler verir. İşletme Enformatiği Bölümünün amaçları arasında, eğitim alacak bireylerin görev alacakları kurumların bilişim alanındaki çözümlerini sağlamak, yer aldıkları sektörde fark yaratmak ve katkıda bulunmak yer almaktadır.

İşletme Enformatiği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İşletme Enformatiği Bölümü, sadece eşit ağırlık puan türüyle öğrenci kabul etmektedir ve 4 yıllık bir lisans bölümdür.

İşletme Enformatiği Bölümü Dersleri Nelerdir?

İşletme Enformatiği Bölümünde eğitim hayatına devam edecek olan öğrencilerin söz konusu bölümde alacakları bazı dersler şu şekildedir:

Algoritmalar ve Programlama

İşletme ve Ekonomi için Office Uygulamaları

Ekonomiye Giriş

Ekonomi ve İşletme için Analiz

İşletmeler için Veri İletişimi

İşletme için İleri İstatistik

Finansal Raporlama ve Maliyet Analizi

Sistem Analizi ve Tasarımı

Yönetim Bilimi

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı

İşletme Enformatiği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İşletme Enformatiği Bölümünden mezun olan bireyler, görev yapıtları şirketlerde kendilerinden talep edilen tüm işlemleri iletişim ve bilişim teknolojilerini en verimli şekilde kullanarak yerine getirmekle sorumlu olurlar.

İşletme Enformatiği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İşletme Enformatiği Bölümünden mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, kamu ya da özel sektörde görev alabilirler. Söz konusu bölümden mezun olanların kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmeleri adına Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan alması gerekmektedir.

Reklamcılık Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply