Kamu Yönetimi Bölümü Nedir: Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim görecek olan öğrenciler, söz konusu bölümden alacağı eğitim sonrasında, hükümetlerin almış olduğu ya da alacağı kararların nasıl alındığını ve ne amaçla alındığını halka izah etmek ve alınmış olan söz konusu kararların uygulanması kısmında gereksinim duyulan projelerin yönetimine dair çalışmalarda yer alırlar.

Kamu Yönetimi Bölümü Eğitim süresi Kaç Yıldır?

Kamu Yonetimi Bolumu Egitim suresi Kac Yildir
Large group of students writing.

Kamu Yönetimi Bölümü, üniversitelerde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin bünyesinde yer alır ve 4 yıllık bir lisans programıdır. Kamu Yönetimi Bölümü, sadece eşit ağırlık puan türüyle öğrenci kabulü yapmaktadır.

Kamu Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Kamu Yonetimi Bolumu Dersleri Nelerdir
Kamu Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir

Kamu Yönetimi Bölümünü tercih eden öğrencilerin söz konusu bölümde göreceği bazı dersler şu şekildedir:

Hukuk

Uluslararası İlişkiler

İktisat

Sosyoloji

Felsefe

Avrupa’da Çok-Kültürlülük

Avrupa Birliği Ülkelerinde Devlet-Toplum İlişkileri

Siyaset Psikolojisi

Medya

Sivil Toplum

Demokraside Siyasal Partiler ve Oy Verme Sistemleri

Kamu Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kamu Yonetimi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
New Haven, USA – May 18, 2015: Yale University graduation ceremonies on Commencement Day on May 18, 2015. Yale University is a private Ivy League research university in New Haven, Connecticut. Founded in 1701

Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmaya hak kazanan bireyler, Hükümetler tarafında üretilen ve yürürlüğe alınması hedeflenen projelerin halka izahını yaparlar. Kamu Yönetimi Bölümü mezunları, halk ile hükümet arasında bir köprü görevi üstlenir.

Kamu Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Kamu Yonetimi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar 1
Kamu Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar

Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan bireyler, özellikle kamu alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda görev alabilirler. Kamu Yönetimi Bölümünü başarılı şekilde tamamlayan mezun kişiler, Dış İşleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığında memur olma hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra Bölge İdare Mahkemelerinde idari hakim ve özel bankalarda da üst düzey yöneticilik yapma imkanları vardır. Söz konusu bölümden kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli düzeyde puan almak gerekmektedir.

Ekonometri Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply