Faydalı Bilgiler

Kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar ?

Blogda bu tarz yazılarında paylaşılması gerektiğini düşündüğüm için bu seferde yine faydalı bilgiler kategorisine aldığım bir yazı özellikle bu yıl ceza oranlarında artış rekor seviyeye ulaştı özellikle araç sürücüsü arkadaşlardan çok yayalarda bu konuda ceza yemeye başlayınca artık kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar ve %25 ödeme indirim olayı ile kaç tl’ye geliyor veya ödemezsek ne olur gibi soruları hızlıca cevaplayalım madde madde.

Soru 1. Kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar ?  Araç sürücüleri için olan tutar bu

Cevap 1 : Kırmızı ışık ihlalleri de trafik kazalarında önemli bir yer tutuyor. Düzenlemeye göre kırmızı ışık ihlali yapanlara 235 lira ceza kesilecek. 3 defa ihlal söz konusu olursa 30 gün, 3 defadan fazla ihlal söz konusu olursa 60 gün ehliyete el konulacak. 2 defadan fazla kırmızı ışık ihlali yapan sürücünün trafiğe tekrar çıkabilmesi için psikolojik rapor alması gerekecek.

Soru 2: Yayalar için kırmızı ışıkta karşıya geçmenin cezası ne kadar ?

Cevap 2 : 108 tl cezası var.

 

Soru 3 : % 25 peşin ödeme ( 15 gün içerisinde ödeme ) indirimi varmı ne kadar öderim böyle olursa ?

cevap 3 :  Evet ceza yediğiniz tarih itibari ile 15 gün içerisinde cezayı öderseniz 81 tl olarak ödeyebiliyorsunuz 27 tl indirimden faydalanıyorsunuz.

 

Soru 4 : Cezayı ödemezsem ne olur ?

Cevap 4 : Eğer cezayı ödemezseniz uzun yıllar boyunca faizi işler ve bir şekilde karşınıza çıkar faizi ile ödemek zorunda kalırsınız.

 

şimdilik bu kadar ilerleyen günlerde benzer sorular gelirse veya çevremde şahit olursam sizlerle paylaşmaya devam edecem görüşmek üzere saygılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu