Konaklama İşletmeciliği Bölümü Nedir: Konaklama İşletmeciliği Bölümü, ağırlama sanayisinde kullanılan bir tür çalışma alanıdır. Bunun yanı sıra Konaklama İşletmeciliği, turizm alanında faaliyet gösteren, büyükten başlayarak küçüğe doğru bütün konaklama işletmelerinin uygun usullerde, doğru ve verimli işletilmesine katkıda bulunabilecek deneyimli personellerin yetişmesini hedefleyen bir bölümdür. Bahsi geçen bölümde eğitim alan öğrencilere turizm ve konaklama alanına ilişkin olarak tüm işlemlerde görev almak amacıyla gereken eğitim ve becerileri kazandırmak hedeflenir. Bununla birlikte de söz konusu bölümde eğitim gören öğrenciler, geleceğin yöneticileri, alan yöneticileri ya da girişimciler şeklinde iş hayatlarına devam etmeyi hedeflerler. Turizm ve konaklama alanında, otel planlaması ve yönetimi bilgisinin bu alandaki olmazsa olmaz kriterlerden olduğu bilinmektedir.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Konaklama Isletmeciligi Bolumu Egitim Suresi Kac Yildir
Konaklama İşletmeciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır

Konaklama İşletmeciliği Bölümü, İşletme Fakültesinde yer almaktadır ve 4 yıllık bir lisans eğitimi verilmektedir. Söz konusu bölümde eğitim almayı düşünen kişilerin sadece elde ettiği eşit ağırlık puan türüyle bu bölüme yerleşmesi mümkündür.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Konaklama Isletmeciligi Bolumu Dersleri Nelerdir
Konaklama İşletmeciliği Bölümü Dersleri Nelerdir

Konaklama İşletmeciliği Bölümünde eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerim söz konusu bölümde göreceği derslerden bazıları şu şekildedir:

Hukukun Temel Kavramları

Temel İktisat

Genel Muhasebe

Yönetim ve Organizasyon

İşletme Fonksiyonları

Otel İşletmelerinde Konaklama Hizmetleri

Turizm İşletmeciliği

Otel İşletmelerinde Destek Hizmetleri

Turizm Ekonomisi

Turizm Pazarlaması

Kitlelerarası İletişim

Konaklama Hizmetlerinde Kalite Yönetimi

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Konaklama Isletmeciligi Bolumu Mezunu Ne Is Yapa
Konaklama İşletmeciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar

Konaklama İşletmeciliği Bölümünden mezun olmak adına hak kazanan bireyler, turizm ve konaklama tesislerinde, hizmetin kalitesini ve tesisin verimliliğini artırmak amacıyla yapılan bütün çalışmalarda aktif olarak görev alırlar.

Radyo ve Televizyon Bölümü Nedir?

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Konaklama Isletmeciligi Bolumu Mezunu Is Olanaklari Nelerdir
Konaklama İşletmeciliği Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir

Konaklama İşletmeciliği Bölümünü bitirmeye hak kazanan kişilerin, turizm alanında kış ve yaz şeklindeki koşullar göz önünde bulundurulduğunda son derece fazla iş imkanları bulunmaktadır. Bahsi geçen bölümden aldığı eğitimin ardından tam donanımlı parmak mezun olan kişilerin turistik alanlarda faaliyet gösteren bütün kurum ve kuruluşlarda görev alması mümkündür. Diğer taraftan bunların dışında kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilmek amacıyla söz konusu bölümden mezun olan bireylerin Kamu Personeli Seçme Sınavından yeteri kadar puan alması gerekmektedir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply