Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Bulunduğumuz dönemde birçok insanın nakit bulmada sıkıntı yaşaması sebebiyle ödemelerini yapamaması ya da bütçesini aşan şeyleri almak isteyip de alamaması oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu noktada bankaların kredi kartları oldukça can kurtarıcı olmaktadır.

Bankalardan kredi kartı almak son derece kolaydır. Bunun için yapılması gereken şey kredi kartı başvurusu yapmaktır. Ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartları arasında yer alan garanti bbva bankasına ait olan kredi kartlarıdır. Birçok farklı özellikte kart bulunduran söz konusu banka, müşterilerine daima kaliteli hizmet vermek için çalışıyor.

Bankalardan kredi kartı almak isteyenlerin sık sık sorduğu sorularından birkaç tanesi, kredi kartı kaç günde gelir, kartın teslim tarihi ne zamandır, kredi kartlarının teslim süresi ne kadardır gibi sorulardır.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak için bankalar müşterilerine birçok yöntem sunmuştur. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı başvurma yöntemleri arasında bankalara ait mobil uygulamalar, şubeler ve müşteri hizmetleri üzerinden başvuru yöntemleri yer almaktadır.

Koronavirüs pandemisinin son dönemlerde artması ve sağlık açısından şubeye gitmeden diğer iki yöntemle başvuru yapmak daha faydalı olacaktır. Kredi kartlarının başvurunun yapılmasının ardından belirlenen sürede kart onayı gelecektir. Tabi ki bu durum bankaların müşterilerinin bilgilerini değerlendirmesi sonucunda verilen kararla uygulanır.

Kredi kartının yapılan değerlendirme sonucunda onaylanması durumunda kartın ne zaman teslim edileceğine dair bilgi başvuru yapan müşteriye SMS atılarak iletilir. Genellikle kredi kartı başvurusu sonuçları gün içerisinde olumlu ya da olumsuz şekilde SMS ile başvuru yapan kişiye bildirilir ve bununla birlikte de yapılması gereken diğer aşamalara geçilir.

Kredi Kartı Ne Zaman Gelir?

Boraks Nedir? Boraksın Zararları Nelerdir?

Bankanın yaptığı değerlendirme sonucunda olumlu olarak sonuçlanan başvurularda kredi kartının sahibine ulaşması için 15 gün gibi bir süre belirlenmiştir. Bahsi geçen 15 günlük süre zarfında kart başvurusu yapan kişiye kredi kartı teslim edilir. Sık sık sorulan sorulardan bir tanesi olan kart teslim edilmeden kullanabilir miyim sorusunun yanıtına baktığımız zaman internet bankacılığı üzerinden para gönderme ve ödeme yapma işlemleri yapılabilmektedir.

Yani bunların dışında kartın teslim edilmesinden önce farklı bir işlem yapılamaz. Kartın hakkında farklı bilgiler alınmak istenildiğinde söz konusu bankaya ait telefon numaraları aranarak bilgi almak mümkündür.

Kredi Kartı Süreci Nasıl İşler?

Kredi kartı onaylanan kişiye teslim süresi daha önceden de söylediğimiz gibi 15 gün olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfında dahil olan bazı durumlar vardır. Bu durumlar arasında kart basımı, kartları kuryeye teslim etme ve ardından da ilgili şubeye teslimi yer almaktadır. Bunun yanı sıra birde yeni kart için başvuru yapanlarda olabilmektedir.

Yine aynı şekilde yeni kart başvurusunun ardından kartın banka tarafından basılmasının ardından, 15 gün içerisinde kart sahibine teslim edilir.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply