Lojistik Yönetimi Bölümü Nedir: Lojistik Yönetimi Bölümü temel olarak, lojistiğe dair olan tüm işlemlerin organize edilmesinde, planlamasında, kontrolü altına verilen kişileri şirket ve proje adına en verimli biçimde kullanabilen ve lisans eğitimi boyunca alınan bilimsel eğitimleri uygulayabilme kapasitesine sahip, lojistik sektöründe meydana gelen gelişmeleri takip etmede başarılı olan öğrencileri yetiştirmeyi amaçlar. Lojistik

Lojistik Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Lojistik Yonetimi Bolumu Egitim Suresi Kac Yildir
Lojistik Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Lojistik Yönetimi Bölümü, sadece eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul etmekte olup, 4 yıllık bir lisans programıdır.

Lojistik Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Lojistik Yonetimi Bolumu Dersleri Nelerdir
Lojistik Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Lojistik Yönetimi Bölümünde eğitim gören öğrenciler, söz konusu bölümde alacakları eğitimleri süresince, ticaret, ekonomi, hukuk ve matematiği kapsayan pek çok dersi görecektir. Lojistik Yönetimi Bölümünde eğitim alacak olan öğrencilerin karşılarına çıkacak olan dersler şu şekildedir:

İktisada Giriş

İşletmeye Giriş

Matematik

İş Hukuku

Mikroekonomi

Lojistik İlkeleri

Finansal Yönetim

Pazarlama Temel İlkeleri

Lojistik Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Lojistik Yonetimi Bolumu Mezunu Ne Is Yapar
Lojistik Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Lojistik Yönetimi Bölümünden mezun olan öğrenciler, herhangi bir ürünün üreticiden tüketiciye veya tedarikçiye tesliminin sağlanması alanında yapılan bütün çalışmalarda yer alırlar.

Lojistik Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Lojistik Yonetimi Bolumu Mezunu Is Olanaklari Nelerdir
Lojistik Yönetimi Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Lojistik Yönetimi Bölümünü başarılı şekilde tamamlayarak söz konusu bölümden mezun olan kişiler pek çok farklı sektörde görev alma imkanına sahip olurlar. Bununla birlikte yerel ve uluslararası firmalarda lojistik biriminde, satın alma departmanında ve daha pek çok birimde görev yapma imkanları vardır. Kara, hava, deniz taşımacılık firmaları, kamu kurum ve kuruluşlarında yine görev almaları mümkündür.

Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply