Siber güvenlik alanında ve şahsi cihazları koruma alanında kökleri en eskiye dayanan ve piyasada en çok bilinen anti virüs programlarından birisi olan MCAfee yıllar içerisinde çok yükseklere çıkmayı ve en diplere kadar düşmeyi başarmıştır. Ancak şirket birkaç kötü deneyimden sonra kendisini geliştirmiş anti virüs alanında oldukça iyi işler çıkaran bir program sunmuştur. MCAfee hem şahsi bilgisayarınızı hem diğer akıllı cihazlarınızı zararlı uygulamalardan korumakta ve sizi internet ortamında gezinirken koruma altına alan bir kalkan sunmaktadır. Bu temel anti virüs hizmetlerine ek olarak web güvenliği, sosyal medya hesaplarının korunması, anti-spam yazılımlara karşı koruma ve ebeveyn denetimi gibi muhteşem özellikleri de bünyesinde bulunduruyor. Anti virüs programlarının test edildiği Virüs Bullet, AV Comparatives ve AV Test gibi sektörün en önemli firmalarında girdiği testler sonucunda oldukça yüksek skorlar alan MCAfee anti virüs programı kullanıcılardan da oldukça iyi geri dönüşler almaktadır. Muadillerine göre oldukça iyi ek özellikleri ve oldukça iyi koruma performansı sayesinde MCAfee anti virüs programı sizler için oldukça iyi bir kurtarıcı görevi görecektir. Ayrıca bütçe dostu bir anti virüs yazılımı arıyorsanız bu program ihtiyacınızı tamamen karşılayacaktır.

Güvenlik

Yapılan incelemeler sonucu en iyi anti virüs programları arasında yer alan MCAfee ek paketleri ve güvenlik performanslarıyla oldukça iyi sonuçlar çıkarmaktadır. Ayrıca engellediği anti virüs yazılımlarını şirketin bulut sürücülerine yedekleyen firma sürekli bu yazılımları engelleyecek korumalar çıkarmayı başarıyor. Birçok kullanıcıdan veri aldığı için de virüslere karşı koruma kalkanlarını çok çabuk devreye sokabiliyor. Herhangi bir tarama sırasında tıpkı diğer anti virüs programları gibi tüm dosyalarınız ve klasörleriniz tek tek aranıyor, otomatik çalışmaya başlayan programlar sizlere soruluyor ve kendi başına hareket eden birtakım yazılımlar da program tarafından engelleniyor. Eğer McAfee’nin daha önceden tanıdığı zararlı bir yazılım bilgisayarınızda bulunuyorsa “bilinirlik göstergesi” adı altında sizlere sunup, virüsü temizleyip temizlemeyeceğini soruyor. Başka bir anti virüs programında zararsız çıkan klasör veya dosya bu hizmet sayesinde cihazınızdan temizlenmiş oluyor. Ayrıca diğer kullanıcıların da deneyimini geliştirmek için şirket tarafından size “tehlike merkezine gönderirsin mi?” uyarısı çıkmakta ve şirket çalışanları tarafından inceleme altına alınmaktadır.

Gom Player Alt Yazıda Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümüm

Ev Ağınızın Güvenliği

Sürekli olarak internette geziniyorsanız ve bilinen tarayıcılarından Chrome, Safari, Firefox, İnternet Explorer uygulamalarını kullanıyorsanız bu tarayıcıların eklenti mağazalarına gidip McAfee tarayıcı uzantısını indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu eklenti sayesinde gezinti yaptığınız tüm sitelerdeki şüpheli bağlantıları, riskli web sitelerini görebilir eklenti sayesinde sayfalarda bulunan zararlı yazılımlardan korunabilirsiniz. Bunlara ek olarak Wi-Fi güvenliği oldukça güçlendirilmiş güvenlik duvarı, içerisinde bulunan tüm araçları yönetmek için ağ yöneticisi ve acil herhangi bir durum karşılığında sürekli ulaşabileceğiniz destek hattı gibi hizmetleri bulunmaktadır. Sadece bilgisayar için değil aynı zamanda akıllı cihazlarınızın uygulama marketlerine girip uygulamayı indirebilirsiniz. Şu an sadece İOS ve Android mağazalarında bulunan McAfee anti virüs programı ilerleyen günlerde diğer işletim sistemlerinin marketlerine de eklenecektir.

Çocuklarınızı Zararlı Yazılımlardan Koruyun

Şirket tarafından “Sosyal Medya Kalkanı” adı verilen bu eklenti sayesinde cihazdaki tüm sosyal medya aktivitelerini ve tarayıcı geçmişini görebilirsiniz. Bunların yanı sıra sizleri tehlikeli yazılımlardan, kimlik ve kredi kartı hırsızlarından ve son günlerde dolandırıcılık sektöründe oldukça çok tercih edilen zararlı reklamlardan korumaktadır. Çocukları olan aileler için bu özellik oldukça kullanışlı ve iyi bir hizmettir. Çocuklarınızın sosyal medyada veya web tarayıcısında neler yaptığını görmek bazı zararlı siteleri engellemek içinizi rahatlatacaktır.

Cihazınızın Sorunsuz Çalışmasını Sağlar

Bilgisayarınızı en iyi konuma getirmek için McAfee muadilleri gibi ek özellikler sunmasa da size sunduğu iki iyi aracı bulunmaktadır. Bunlardan ilki McAfee anti virüs programının hızlı temizleme aracıdır. Hızlı temizleme özelliğini kullandığınız zaman bilgisayarınızı yavaşlatan tüm dosyaları bulmak için bilgisayarınızda tarama yapar ve cihazınızdaki tüm diski kontrol eder. Şayet zararlı bir yazılım, kalıcı bir dosya veya bilgisayarınızı yavaşlatan herhangi bir ek klasör bulursa bilgisayarınızın hızını ve performansını arttırmak, aynı zamanda da depolama alanı açmak için hemen şüpheli olan dosyayı siler ve sorununuzu kısa sürede çözer. McAfee anti virüs programının sunduğu ikinci güzel özellik ise gelebilecek tehlikelere karşı “Açıklık Taraması” seçeneğidir. Bu özellik şöyle kullanılmaktadır. Sürekli bilgisayarınızda veya cihazınızda tarama yapmak yerine, bu özellik sürekli gelebilecek yazılımlara karşı bilgisayarınızın performansını etkilemeden tarama yapmaktadır. Bunları yaparken işletim sisteminizin sorunsuz çalışmasını ve yazılımınızın güncel kalmasını sağlamakla birlikte zarar görmüş uygulamaları da tamir etmektedir. Bu özelliği kullanan kullanıcılar tarafından gelen geri dönüşlere bakıldığında ise bilgisayarın ciddi oranda hızlandığı tespit edilmiştir.

Bilgisayarınız İçin En İyi Ücretsiz Anti virüs Programları

Akıllı Koruma Özelliği İle Tüm Cihazlarınızı Koruyor

Bazı anti virüs programları sadece kurulu olduğu cihazı korumakla görevlidir. Ancak bizler kullanıcı olarak sadece bir cihazı değil kullandığımız tüm akıllı cihazların koruma altında olmasını istemekteyiz. McAfee anti virüs programının internet koruma planına üye olduğunuzda, sadece bir lisans ile sınırsız sayıda cihazın korumasını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şirketin kullanıcılarına sunduğu Mobile özel araçlar muadillerine göre oldukça kapsamlı niteliktedir. Telefonların performansını iyileştiren, batarya optimizasyonu yapan ve en önemlisi hırsızlık koruması özelliği bulunan programı iOS ve Android marketlerinden indirebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Programın ara yüzüne girildiğinde dikkatinizi çeken ilk şey programın oldukça güzel ve göze hitap eden şekilde tasarlanmış olması. Bir anti virüs programında ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında bulunduğu ara yüz sayesinde işlerinizi oldukça kolay yapacak ve gözünüzü yormadan halledebileceksiniz. Ayrıca McAfee anti virüs programı son gerçekleştirilen taramaları, güncel koruma seviyesini ve daha birçok şeyi uygulamanın ana ekranında sizlere sunmaktadır.

Destek

McAfee anti virüs programının hangi paketini satın alırsanız alın günün her saatinde oldukça kısa sürelerde ulaşabileceğiniz bir müşteri destek hattına sahip olacaksınız. Ayrıca programın web sitesine girdiğinizde kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunların çözümleri makale halinde yayınlanmış durumdadır. Bunlara ek olarak kendi başınızda çözebilmeniz için eğitici videolar ve kullanım kılavuzları da McAfee anti virüs programının web sitesinde mevcuttur. Kullanıcılar tarafından gelen geri dönüşlere bakıldığında ise destek hattının oldukça iyi işler çıkardığını, sorunlara kısa sürelerde çözüm bulduğu belirtilmektedir.

Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır ?

Ücretlendirme

Hem temel paketlerin hem de extra paketlerin oldukça bütçe dostu olması ve McAfee virüs programının birden fazla cihazda hizmet vermesi programı tam bir fiyat performans programı olarak karşımıza çıkarıyor. Bu özelliği rakiplerinin sunmaması ise McAfee anti virüs programını onlardan öne çıkarıyor.

Kısacası ev ağınızı korumak, tam bir ebeveyn denetimi sağlamak, birden çok cihazınızı zararlı yazılımlara karşı korumak, hem bilgisayarınızı hem akıllı cihazlarınızı performans ve batarya konusunda optimize etmek istiyorsanız McAfee anti virüs programı sizin için biçilmez kaftan olacaktır.

Share.

Leave A Reply