Faydalı Bilgiler

Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?
Baş bölgesinde şiddetli ağrı ve zonklama şeklinde ortaya çıkan ve insanların günlük hayatlarını çok olumsuz bir şekilde etkileyen migren, tedavisi mümkün bir hastalıktır. Doktor kontrolünden sonra uygun ilaçlar ile migren, kontrol altına alınsa da tamamen geçmez. Kadınlarda daha sık görülmesine karşın erkekler de de bu hastalık az da olsa bulunur. Bununla beraber migren ağrısına ne iyi gelir diye soranların sayısı oldukça fazla olmaktadır. Migren ağrısı oldukça can sıkan bir ağrı olduğundan birkaç yöntem ile migren ağrınız hafifletilebilir. Bu makalemizde sizler için migren ağrısına ne iyi gelir sorusuna elimizden geldiği kadar cevap vermeye çalışacağız.

Bol Bol Su İçmek
Günlük hayatta içtiğiniz kahve, kola, meyve suyu veya soda gibi içecekler hariç en az 2.5 litre su içerek hem sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz, hem de migren ağrılarınız hafifler. Su her derde deva bir nimettir.

Şeker ve Karbonhidrat Tüketmeyi Bırakın
Şeker ve karbonhidrat fazla tüketildiği zaman çeşitli sağlık sorunlarını meydana getirir. Migreninizin ağrısını hafifletmek amacıyla şeker ve karbonhidrat içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durun.

Hareketli Olun ve Yürüyüş Yapın
Gündelik hayatta hareketli olan migren hastalarında ağrılarının hafiflediği yapılan testler sonucunda belirlenmiştir.

Uyku Düzeni
Uykunuzu günde en az 8 saat olarak yerine getirin. Bu şekilde baş ağrılarında azalmayı zamanla göreceksiniz.

Stresten Mutlaka Uzak Durun

Stres hayatımızın birçok noktasında karşımıza çıkmaktadır. Stres vücuda ciddi derecede zarar verir. Özellikle migren hastalarında stresli günlük hayat hemen kendini sert ağrılar ile gösterir. Mutlaka sakin olun ve stresten uzak durun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu