Moda Tasarımı Bölümü Nedir: Moda Tasarımı Bölümü, günümüzde büyük öneme sahip olan modanın sürekli günccel kalmasına katkıda bulunacak, yeni gelişmeleri takip edecek, yeniliklere açık, estetik bakış açısıyla moda sektöründe yeni çalışmalar ve farklılıklar ortaya çıkarabilecek deneyimli personellerin yetiştirilmesini amaçlar. Moda Tasarımı Bölümünde eğitim görecek öğrencilerin disiplinli, sorumluluk sahibi, moda ve giyim sektörüne ilgili olması beklenir.

Moda Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Moda Tasarımı Bölümü, 4 yıllık bir lisans programıdır ve sadece eşit ağırlık puan türünden tercihlerini ileten öğrenciler eğitim görebilir.

Moda Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Moda Tasarımı Bölümü, 4 yıllık bir lisans eğitimi alırlar ve bu bölüm 8 dönemden oluşmaktadır. Bahsi geçen bölümde eğitim alan öğrenciler, moda alanında alacakları dersler ile deneyimli personeller haline gelirler. Moda Tasarımı Bölümünde eğitim görecek olan öğrencilerin karşısına çıkacak olan bazı dersler şu şekildedir:

Temel Sanat Eğitimi

Temel Tekstil Teknolojisi

Kalıp Hazırlama ve Model Geliştirme

Giysi Üretimi ve Teknolojileri

Moda Resmine Giriş

Tekstil Teknolojisi

Giysi Tasarımı

Moda Resmi ve İllüstrasyon

Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama

Sergi ve Sunum Teknikleri,

Moda Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Moda Tasarımı Bölümünü tercih ettikten sonra aldığı tüm derslerden başarılı olan ve diplomasını alarak mezun kişiler, yenilenen modaya ayak uydurmak ve yeni çalışmalarda bulunarak görev yaptığı kuruma yeni ürünlerin üretilmesinde yol göstermektedir. Bahsi geçen bölümden mezun olanlara Moda tasarımcısı unvanı verilmektedir. Bununla birlikte moda tasarımcıları daima en yeni modaya ilişkin çalışmalar ve kendine özgü tasarımlarıyla bir takım çalışmalarda bulunur. Bunun yanı sıra yaptıkları çalışmalar sonucunda yeni bir moda akımının temelini de atabilirler.

Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir?

Moda Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Moda Tasarımı Bölümünden aldığı eğitimle beraber derslerini başarılı şekilde geçen bireyler genel olarak tekstil ve moda firmalarında kariyerlerine devam ederler.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply