Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Nedir: Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, elbise tarzlarını ve trendlerini inceleyen, bununla birlikte de yeni giysileri tasarlamaya ve üretmeye imkan veren bir bölümdür. Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü, estetik ve fonksiyonel değerleri göz önüne alarak etkileyici tasarımlar yapabilecek, moda ve marka adlarını oluşturacak, teknolojide yaşaman gelişmeleri takip edecek ve modanın ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip olmasına katkıda bulunacak deneyimli personellerin yetiştirilmesini amaçlar.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesinin bünyesinde yer alan bir programdır ve 4 yıllık bir lisans eğitimi söz konusudur. Bahsi geçen bölümde eğitimini devam ettirmek isteyen öğrencilerin sadece eşit ağırlık puan türünden tercih yapmaları gerekmektedir.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünde eğitimine devam edecek olan öğrencilerin, söz konusu bölümde göreceği bazı dersler şu şekildedir:

Çizim ve Anlatım Yöntemleri

Desen Bilgisi

Elyaf Bilgisi

Karşılaştırmalı Batı Sanat Tarihi

Baskı Tasarımı

Dokuma Tasarımı

Batik Teknikleri ve Uygulaması

Moda İllüstrasyonu

Kalıp Teknikleri ve Uygulaması

Moda Teknik Çizim

Serbest Tasarım Atölyesi

Aksesuar Tasarımı

Moda ve Tasarımda Girişimcilik

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünden başarılı şekilde mezun olan bireyler, moda alanında, göze hitap eden ve bir o kadar da kullanışlı olan ürünlerin tasarlanması aşamasında görev alırlar.

İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Nedir?

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünden mezun olarak ayrılmaya hak kazanan kişiler, moda alanında yaptığı tasarımlar ile görev yaptıkları kuruma fayda sağlarlar. Moda yayınlarında ve bloglarında yazılar yazma imkanları vardır. Bununla birlikte moda ile ilgili tüm alanlarda görev almaları da mümkündür.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply