Noterler Saat Kaçta Açılıyor? Noterler Saat Kaçta Kapanıyor, Hiç olmasa bile en az bir defa herkesin işinin düştüğü noterler konusunda en fazla merak edilen konulardan biri olan çalışma saatleri oldukça önemlidir. Tapu, alım satım, onay ve protesto göndermek amacıyla gereken tüm işlemlerin yapıldığı noterlerin hafta içinde ve hafta sonunda çalışma günleri ile saat bilgisi, noterde işi olan vatandaşların bulmaya çalıştığı cevaplardandır. Bu durumun sebebi ise, öğle arasındaki molaya denk gelmemektir. Bu konu hakkında yazdığımız bu yazıda, noterlerin çalışma saatlerini derledik. Noterlerin kaçta açılıp kaçta kapandığı hakkında ve hafta sonunda ya da resmi tatillerde çalışıp çalışmadığını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Noter Çalışma Saatleri Kaçta Açılıyor?

Noterler saat kacta aciliyor
Noter Çalışma Saatleri Kaçta Açılıyor?

Noterler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık gibi sorular oldukça sık soruluyor. Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Noterler sabahları 09.00’da açılarak hizmet vermeye başlıyor.

Noterler Öğle Arasında Kapanır mı?

Noterler saat kacta aciliyor1
Noterler Öğle Arasında Kapanır mı?

Kurumun çalışanları öğle arasında genelde 12.30 ile 13.30 arasında yemek molası vermektedir. Bu saat yoğunluk göz önüne alınarak erkene çekilmektedir ve 12.00 ile 13.00 arasında öğle molasına çıkılmaktadır. Bu saatlerde noter hizmet vermemektedir.

Noterler Saat Kaçta Kapanıyor ?

Noterler saat kacta aciliyor2
Noterler Saat Kaçta Kapanıyor ?

Öğle tatilinden sonra hizmet vermeye başlayan Noterler, 17.00’da hizmetini sonlandırıyor.

Noterler Resmi Tatillerde Çalışıyor mu?

Noterler saat kacta aciliyor3
Noterler Resmi Tatillerde Çalışıyor mu?

Noterler, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlar ve bununla birlikte de 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde de kapalı olmaktadır.

Türk Telekom Numara Değiştirme

Noterler Hafta Sonları Açık mı?

Noterler saat kacta aciliyor4
Noterler Hafta Sonları Açık mı?

Yine devlet kurumlarında olduğu gibi hafta sonları Cumartesi ve Pazar günlerinde hizmet vermezler. Fakat uygulamaya alınan nöbetçi noter sistemi sayesinde bu konunun çözülmesi sağlanmıştır. Nöbetçi Noterler, Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 10.00 ile 16.00 arasında açıktır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply