Bugün Benim sürekli olarak kullandığım ve siz değerli okurlarımız için bir yöntemden bahsedeceğim uzak masaüstü bağlantı kontrol imkanı sağlayan bir uygulama olan teamviewer uzun yıllardır kullandığım ve her zaman acil durumlarda bile 7 / 24 açık olan ofisteki bilgisayara erişim imkanı sağlıyor. Rahatsız olduğum ve yetişemediğim durumlarda olmuyor değil mesela şehirdışına çıkmam gerekiyor ofiste elektrik kesildi güç kaynağı var fakat 10 dakika idare edebiliyor bu sürede elektrik gelmez ise bilgisayar ile bağlantımı yitiriyorum. Neyse olayı fazla dağıtmadan konuya geleyim ilk olarak Teamviewer’in ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcut ücretsiz sürümde bir çok işletim sistemi ile uyumlu versiyonları bulunmakta bunun ile birlikte android – ios – microsoft mobile ve blackberry world uyumlu olması cep telefonları – tablet cihazları ilede erişime imkan sağlıyor bu sadece oldukça avantajlı olabiliyorsunuz. Gelelim olayın özüne nasıl kullanılacak bu yöntem diye soranlar olacak haliyle bilmeyen kişiler için ,

 

öncelikle https://www.teamviewer.com/tr/download/windows/ buradan kurulacak bilgisayar için masaüstü uygulamasını indiriyoruz akabinden kurulumu firma için kurulum yapılacaksa ticari sürüme giriyor bunun için ödeme yapmanız gerekecek , veya kişisel kullanım için seçiyorsunuz kurulum tamamlandıktan sonra program otomatik olarak açılıyor ve size ait id – şifre veriyor dilerseniz bunları not edip diğer cihazlardan kurulum yapıp bu bilgiler ile bağlanabilirsiniz. Ben bunun haricinde programa mail ile hesap açıp bilgisayarı tanımladıktan sonra kendi oluşturduğum mail ve şifre ile cep telefonumdan otomatik oturum açıp tekrar tekrar bağlanmak istediğimde bilgileri girmek zorunda kalmıyorum. 3 tuş ile ofisteki bilgisayarıma bağlanıyorum. Sizlerinde merak ettiği bir husus var ise bizlere iletebilirsiniz ilerleyen günlerde videolu paylaşımlara başlayacağım ve hem elektronik cihazlar ve araçların tanıtımına başlamayı planlıyorum kısmet olursa yine youtube ve buradan paylaşımlar ile sizlerle olacağız.

Gom Player Alt Yazıda Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümüm

 

Şimdi gelelim programın eksi ve artı yönlerine ;

Artı Yönleri ;

Uygulama oldukça pratik ve türkçe dil desteği ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Uygulama ile cihazlar arası mesajlaşma veya çoklu ekran paylaşımı ile toplantı yapılabiliyor.

 

Eksi yönleri ;

Uygulamanın eksi yönünü henüz bulamadım 🙂

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

1 Yorum

Leave A Reply