PTT, Torba Kapandı Ne Demek?

PTT Kargo sorgulama yaparken, karşımıza çıkan torba kapandı açıklamasının anlamı, söz konusu kargonun iptal edilmesinin mümkün olmadığı ve bahsi geçen kargonun alıcıya ulaştırılması amacıyla yola çıkacağını ve kargo torbasının açılmasının artık imkansız olduğudur. PTT Kargo, kendisine gelen bütün kargoları, büyük bir torba içerisine koyar ve bahsi geçen torbanın üstünü kapatarak mühürler. Bununla birlikte de torbanın başka PTT şubelerine gönderilmesi amacıyla onaylandığı anlamına gelir. PTT firmasının bu tarz bir uygulama yapmasının en büyük sebebi ise, kamusal bir kurum olmasıdır. Bundan dolayı da, devlete ait olan belgeler ve adli deliller tarzındaki birçok önemli belge PTT ile taşınmaktadır. Söz konusu belgelerin daha güvenli olarak taşınması amacıyla kargo torbalarının üzeri kapatılır ve ardından da mühürleme işlemi yapılır. Diğer taraftan torbanın kapatılıp ardından mühürlenmesinin sonrasında kargo içinde herhangi bir bilgi ya da içerik değiştirilmesi mümkün değildir. Torbanın kapanmasından öncesinde adres bilgilerine ait bazı değişiklikler yapılabilir, ancak torbanın kapanmasıyla beraber bu değişiklik için herhangi bir müdahale yapılamaz, içerik ve bilgi değişikliğine gidilmez.

 

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT, ülkemizde faaliyet gösteren en eski firmalardan bir tanesidir. Pek çok hizmeti veren PTT, aynı zamanda kargo hizmeti de verilmektedir. Son derece kaliteyi ve uygun fiyatlı tarifesi ile ön plana çıkan. PTT, kargo göndermek isteyenler için oldukça iyi bir seçim olmaktadır. Kargosunu PTT aracılığıyla gönderen vatandaşların en fazla merak ettiği sorulardan bir tanesi de PTT kargo sorgulaması nasıl yapılır sorusudur. PTT kargo sorgulaması yapmak için PTT müşteri hizmetlerini arayarak PTT kargo sorgulama yapabilirsiniz. Diğer taraftan PTT şubelerine giderek yine isim ve soy isim kullanarak PTT kargo sorgulama yapmak mümkündür. Son olarak en basit şekilde PTT tarafından sizlere verilen gönderi numarasını kullanarak PTT’ye ait olan resmi internet sitesinden de yine kargo takibi yapabilirsiniz.

torba kapandi ne demek
torba kapandı ne anlama geliyor

PTT Kargo Torba Kapandı Ne Demek? Ne Zaman Gelir

PTT Kargo Torba Kapandı , Eğer Yurtdışından gelen ürün ise (Kargonun) çıkış bölgesi ve Türkiye sınırları içerisinde ise Örneğin: İstanbul ilinden Adana iline gelecek normal şartlarda bu yazı yazıldıktan sonra 2 iş günü içerisinde elinizde olması gerekir. Bazı durumlar da bu süre biraz daha uzayabilir veya 24 saat içerisinde size ulaşabilir.

dll dosyaları nereye atılır ? Bilgisayarda Eksik Dosyaları

 

Ayrıca PTT zimmete alındı isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply