Birkaç çocuk atom savaşı esnasında ıssız bir adaya düşmüştür. Bahsi geçen ıssız ada içinde yaşamak durumunda kalmışlardır. Ralph normalde bu ıssız adada hayatlarına devam edecekleri için içlerinde en mutlu olan çocuktur. Domuzcuk ise maruz kaldıkları bu durumdan dolayı korkmaktadır. İlk olarak ıssız adada yaşamaya başlarlar ve bir tane düdük kullanılarak sağ kalmış olan bütün çocuklar bir araya gelir. Issız ada şartlarına uygun olacak şekilde bir iş bölümü yapılmıştır. Jack var olan bu durumdan hoşnut olmasa da, Ralph bu çocuklarının lider seçilmiştir. Bunun sebebi ise Jack’in liderliği kendisinin hak etmesini düşünmesinden dolayıdır. Adadan kurtulmak amacıyla tek fırsatlarının ateş yakmak olduğunu düşünürler . Fakat bu ateş sürekli olarak yanmalıdır. Bu olaydaki bütün yükümlülük Jack ve grubuna kalmıştır. Sebebi ise Jack ve grubunun avcılık konusunda ve tırmanma konusunda iyi olmasıdır. Adanın en tepe noktasına bir ateş yakılmıştır. Ralph ve Domuzcuk ise buradaki düzenden sorumludur. Adada var olan başka çocuklarda denize girerek eğlenir. Jack ve grubu ava gittiklerinde bulundukları yerden bir geminin geçtiği görülür. Ancak yaktıkları ateş sönmüştür ve bu yüzden de gemi onları görmemiştir.

 

Diğer taraftan başka çocuklar ada içinde bir canavarın varlığından söz ederler. Jack ve Ralph bu duruma ilk zamanlarda inanmazlar. Fakat belli zaman sonra onlarda inanarak bu durumdan endişe duymaya başlar. Canavara denk geldiklerinde bu canavarın ölmüş olan bir paraşütçü olduğunu anlarlar. Ralph ateşin sönmesinden Jack’i suçlamaya başlar ve ada içinde fikirde ayrılıklar başlamıştır. Jack bu toplum içinden ayrılarak kendi birliğini, topluluğunu kurmuştur. Jack ve grubu Ralph’e destek veren Simon’u öldürmüştür ve Domuzcuk’ta ölmüştür. Bu olayın ardından Ralph’in de ölmesini isterler. Bu nedenle de adayı komple ateşe verirler. Yanan ateşi gören bir askeri gemi adaya gelerek hayatta olan bütün çocukları kurtarır.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Nedir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply