Sivilceye Ne İyi Gelir? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce Neden Olur?, Sivilce, neredeyse tüm insanlarda görülen sağlık sorunlarından biridir. Ergenlik dönemi ile beraber görülen ve cildin hemen hemen her yerini saran sivilceler, bazen insanların kabusu olabiliyor. Sivilce sorununa maruz kalanlar, sivilceye ne iyi gelir sorusuna cevap aramaktadır.  Peki, sivilceye ne iyi gelir, sivilce nasıl geçer ve sivilce neden olur gibi sorulara gelin beraber göz atalım.

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Çoğu insanın hayatında büyük bir sorun meydana getiren sivilce, evde bazı doğal yöntemleri kullanarak kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Biz sizler için bazı doğal yöntemleri derledik.

Limon Suyu ve Tarçın

limon suyu
Limon Suyu ve Tarçın

Limon suyu ve tarçın kullanarak elde edilen karışım ile sivilceleri kısa sürede tedavi edebilirsiniz. Limon suyu ve tarçın karışımı ile güçlü bir anti bakteriyel ürün elde edilmektedir. Bununla birlikte de sivilceye sebep olan bütün nedenleri yok edebilirsiniz. Elde edilen bu karışımı günlük dilediğiniz oranda kullanabilirsiniz. Bu karışımı kullanmanız halinde sivilcelerden 1 haftada kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Limon ve Karbonat

limonata
Limon ve Karbonat

Limonun kullanıldığı bir başka karışım, limon ve karbonat karışımıdır. Limon ve karbonatın bir araya gelmesiyle beraber mükemmel bir sivilce dökücü ürün ortaya çıkar. Karbonatla limon karışımı cildin temizlenmesini sağlarken, diğer taraftan da cildin gözeneklerini açmaktadır. Sivilce gibi sorunların yok edilmesinde bu karışım oldukça etkilidir. Söz konusu karışımı pamuk ile sivilce çıkan yerlere sürüp, kısa sürede sivilcelerin ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Üşütme Neden Olur?

Limon ve Yoğurt

limonata yogurt
Limon ve Yoğurt

Limon ile yoğurdun bir araya gelmesiyle oluşan karışım yine anti bakteriyel özellik meydana getirir. Devamlı yüzünüz ya da cildinizin farklı yerlerinde oluşan sivilceler varsa, limon ve yoğurt kullanabilirsiniz. Limon ve yoğurt karışımı sivilcelerin kısa zamanda ortadan kalkmasını ve cildin daha diri hale gelmesini sağlar.

Lavanta Çayı

lavanta
Lavanta Çayı

Lavanta çayı yine sivilcelere karşı oldukça iyi gelen bitkisel tedaviler den bir tanesidir. Lavanta çayını 1 ay düzenli şekilde kullanmak gerekir. Lavanta çayı ciltte oluşan sivilcelerin temizlenmesini ve iz oluşmamasını sağlar. Lavanta çayını sivilce çıkan yerlere sürüp, kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce nasıl geçer sorusu oldukça fazla merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Tıbbi ilaç desteğine ihtiyaç kalmadan doğal yöntemleri kullanarak sivilceleri kısa sürede yok etmek mümkündür. Sivilce nasıl geçer sorusuna gelin beraber bakalım.

Elma Sirkesi

elma sirkesi 2
Elma Sirkesi

Elma sirkesi, sivilce sorununa maruz kalanların yardımına yetişen en etkili tedavilerden biridir. Cilt açısından oldukça yararlı olan elma sirkesi, anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde sivilceye sebep olan bakterilere karşı büyük bir mücadele verir  ve sivilcelerin yok olmasını sağlar. Pamuk kullanarak 10 ile 15 dakika süresince sivilce görülen bölgelere sürülmelidir. Daha sonra temiz su kullanarak yıkamak gerekir. Elma sirkesini günlük 3 kez uygulayarak sivilceleri kısa sürede yok etmek mümkündür.

Yeşil Çay

yesil cay
Yeşil Çay

Yeşil çay tüketmek de aynı şekilde sivilce oluşumunu engeller. Yeşil çayı günde istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Vücut için son derecede yararlı olan bu bitkisel çay aynı zamanda yeni sivilcelerin de çıkmasını engeller. Cildi onarır ve yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırır. Yeşil çay içerek sivilcelerinizden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

Sarı kantaron yağı nedir? Sarı Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Ceviz Yaprağı

ceviz yapragi
Ceviz Yaprağı

Taze ceviz yapraklarını kullanarak yapılan bu bitkisel yöntem ile sivilcelerin geçmesi sağlanabilir. Kaynar suya eklenen ceviz yapraklarını yarım saat süreyle suda bekletin. Daha sonra yarım saat boyunca soğumasını bekleyin ve pamuk kullanarak yüzünüze ya da sivilce çıkan yere uygulayın. Etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

Bal

bal 1
Bal

Bal, yine sivilceye iyi gelen doğal ürünlerden biridir. Cildi onarır ve kişinin daha iyi bir cilde kavuşmasına katkıda bulunur.

Sivilce Neden Olur?

Sivilce oluşumuna etki eden birçok sebep vardır. Bu sebeplere maruz kalınması halinde vücudun farklı yerlerinde sivilcelerin belirdiği görülür. Peki sivilce neden olur? Sizler için sebeplerini derledik.

Stres

Stres, hemen hemen her hastalığa sebep olan durumlardan bir tanesidir. Stres, sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olan en büyük etmenlerden biridir. Devamlı olarak stresli bir hayat tarzına sahipseniz daima vücudunuz sivilcelerin istilasına uğrayacaktır.

Abur Cuburlar

Haddinden fazla abur cubur tüketmek yine sivilce oluşumuna direk olarak etki edecektir. Bu durum özellikle cips ve cipse benzeyen yağlı abur cuburlar sebebiyle sık sık görülmektedir.

Genetik

Genetik sebepler de yine kişinin sivilcelere maruz kalmasına sebep olabilir. Herhangi bir zararlı alışkanlığınız yoksa bile vücudunuz genetik anlamda sivilce üretebilir.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply