Spor

Son Ana Kadar Takip

Yüksek tempolu, bol pozisyonu olan bir müsabaka bekliyorduk. Fakat beklenenin altında kalan ve iki takım adına oynanan maçta tahmin ettiğimiz oyunu göremedik. Maça hızlı giriş yapmaya çalışan Başakşehir takımı, kaleci Uğurcan sayesinde umudunu devam ettirdi.


Maçın ilk 30-35 dakikası Başakşehir üstünlüğü ile geçiliyordu. Bu defa Trabzonspor oyunu ele geçirmeye başladı. Çok net bir pozisyon da yakaladılar. Fakat böyle bir pozisyonun kaçması inanılmazdı. Kaleci Mert Trabzonspor’un atağında müthiş topu çıkarmayı başladı ve deplasman takımının umutlarının yeşermesine izin vermedi.


Maçın ilk başlarında oyunu sahasında kabullense de Trabzonspor sonradan kendini aştı ve ilk yarı bu şekilde bitti. Maçın ikinci yarısında etkili oyununu sürdürüp penaltıdan bir de gol buldular.
Lakin Crivelli’nin defans arkasına yapmış olduğu koşuda, Uğurcan’ın zamanlama hatası penaltıyı getirdi. Ama Başakşehir vazgeçmedi ve üstüne üstüne gitti. Trabzonspor’un ‘önde iken skoru koruması hayli zor oldu her zaman. Her ne kadar çırpınsa da kalelerinde golü gördüler.

Eksik oyuncuları bulunan deplasman takımı, orta sahayı kontrol edemedi. Başakşehir sürekli ataklar ile golü kokladı ve ikinci golü buldular. Sturridge ve Sörloth’un beraber etkili olması bekleniyordu fakat bu defa Parmak’ın oyunun iki yönünde varlığı aranıyordu. Bazı oyuncuların varlığını yokken görürüz. Bu enerji durumu eksik kaldı Trabzonspor’da. Sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan Trabzonspor en sonunda golü son dakika da buldu. Bu puan ligin zor takımlarından birine karşı alınmış olması yine de Trabzon cephesinde üzüntü yaratmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu