Tansiyon Düşüklüğü Sebepleri Nelerdir: Bir takım rahatsızlıklar ve bazı sorunların sebep olduğu tansiyon düşüklüğü, kimi zaman tehlikeli olabilir. Şayet daha önceden bahsetmiş olduğumuz belirtilere maruz kalırsanız şimdi açıkladığımız nedenlerden kaynaklı tansiyon düşüklüğüne maruz kalıyor olabilirsiniz. Bu belirtiler arasında kalp rahatsızlığı, hamilelik, kan kaybı, endokrin sorunları, şiddetli enfeksiyon ve yetersiz düzeyde beslenme ile susuzluk gibi sıkıntılar yer almaktadır. Söz konusu problem göz önüne alınarak farklı çözüm tekniklerini kullanarak tansiyon düşüklüğünü tedavi etmek mümkündür. Ancak kronikleşen ve devamlı olarak süren tansiyon düşüklüğü anlamında, doktora gitmek en mantıklı seçim olacaktır.

Tansiyon Düşüklüğüne Ne İyi Gelir?

Tansiyon düşüklüğü, birçok değişik nedenden kaynaklı ortaya çıkabilir. Kalp ve damar hastalıkları, susuzluk, gebelik gibi daha pek çok farklı sebepten dolayı oluşması mümkün olabilir. Fakat bu tarz durumlarda tansiyon düşüklüğüne iyi gelecek bir takım doğal besin öğeleri vardır. Bu öğeler şu şekildedir:

Havuç suyu

havuc
havuç

Bünyesinde yer alan potasyum oranı ile tansiyonu dengelemede büyük faydası vardır. Kan basıncı aşırı şekilde yükseldiğinde veya düştüğünde, havuç suyu hazırladıktan sonra içmek büyük bir yarar sağlar.

Tuzlu ayran

ayran
ayran

Tansiyon düşüklüğü, susuzluk veya vücutta tuz eksikliğinin olması sebebiyle de görülebilir. Bu tarz bir zamanda eksiğin kapanması amacıyla tuzlu ayran faydalı çözüm yöntemlerinden biri olmaktadır. Fakat kronik bir düşük tansiyona sahipseniz, yani hipotansiyon varsa bu durumda tuzlu ayranı hiç bir şekilde içmeyiniz.

Demir Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?

Badem sütü

Badem sutu
Badem sütü

Potasyum ve magnezyum bağlamında badem sütü son derece yüksek bir üründür. Bu durumda bir bardak badem sütünü içerek tansiyon düşüklüğü engellenebilir. Bununla beraber bu mineraller kan basıncının dengelenmesine ve bunun sonucunda da tansiyonun daha sağlıklı olmasına ortam hazırlamaktadır.

Ispanak

Ispanak
Ispanak

Şayet vücutta yeteri oranda magnezyum yolda, bir zaman sonra tansiyon düşüklüğü ortaya çıkabilir. Bu bağlamda ıspanak tüketmek en faydalı durumlardan olmaktadır. Özellikle çiğ tüketmek daha faydalı olduğu bilinmektedir.

Zencefil

Zencefil 2
Zencefil

Etkili bir antioksidan özelliği olan, grip ve nezle gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen zencefil, tansiyonu dengeler. Ancak aşırı şekilde değil de ölçülü olarak tüketilmesi önemlidir.

Balık

Balik 1
Balık

Vücut için mineral kaynaklarından olan balık, yine tansiyon düşüklüğüne iyi gelir. Balık, kesinlikle haftalık 1 ya da 2 defa yenilmesi gereken bir üründür. Özellikle magnezyum zengini olan uskumru tansiyonun dengelenmesine büyük katkısı vardır.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply