Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle internet üzerinden yapılan alışveriş oranlarında artış oldu. Salgından sonra e-ticaret kapasitesi de önemli oranda yükselecek gibi görünüyor. Gelelim e-ticaret konularında en fazla karşımıza çıkan sorulardan olan fatura adresi ve teslimat adresi nedir, nerede yazar ve nasıl yazılır sorularının cevabına… Dünya üzerinde ticarette alışveriş kuralları 2000 yılı itibariyle değişim göstermeye başladı. İnsanlar mağazalar, pazarlar ve hanlar gibi mekanlardan alışveriş yapmayı bırakarak daha çok internetten alışveriş yapmaya yöneldi. Elektronik ticaret sözcüğü hayatımızın bir parçası haline geldi. İnternet yardımıyla bir tıkla alışveriş yapmak oldukça basit. Gün geçtikte internetten alışveriş yapmak daha çok cazip hale geliyor. Bu yeni uygulama hayatımıza girdiğinden beri bizlere yeni bilgileri de kazandırdı. Örnek olarak teslimat adresi, fatura adresi gibi önemli detaylar karşımıza çıktı. Adres dediğimiz zaman sadece ev ya da iş adresini ilk olarak düşünürdük. Şu anda ise teslimat ve fatura adresleri ile haşır neşir oluyoruz. Peki gelelim fatura adresi ve teslimat adresi nedir, ne anlama gelir, nasıl yazılır ve nerede yazar sorularına cevap verelim.

Teslimat Adresi Nedir? Ne Demek?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak hayatımızın daha kolay hale gelmesine katkı sağladı. Nerede olursanız olun telefon ya da bilgisayardan yüzbinlerce ürüne göz atarak, talep ettiğiniz ürünü sipariş etmeniz mümkün. İnternetten sipariş geçildikten sonra sipariş ettiğiniz ürün kargoya teslim edilir. Tam da bu noktada teslimat adresi devreye girer ve bu adres kargonun size teslim edileceği adres olmaktadır. E-Ticaret esnasında, siparişin geçilmesinin ardından sisteme teslimat adresi bilgisini girmek zorunlu bir durumdur. Bunun sebebi siparişlerin teslimat adresine gönderilmesi için gerekli olmasıdır. Teslimat adresi girilirken iyice düşünmek gerekir. Şayet vermek istediğiniz siparişi kendinize ya da bir başkasına hediye olarak göndermek isterseniz adresi eksiksiz ve doğru yazmalısınız.

Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Fatura Adresi Nedir? Ne Demek?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin siteye birçok bilgiyi girmek gereklidir. Kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, teslimat adresi ve fatura adresi bu bilgiler arasında yer almaktadır. Teslimat adresi nedir sorusunu yukarı paragrafta cevapladık. Gelelim şimdi Fatura adresi nedir ve ne işe yarar sorusunun cevabını vermeye. Fatura adresi, sipariş edilen ve alışveriş yapılan ürüne ait faturaların teslim edileceği adres olmaktadır. Alışverişe ilişkin fatura bilgisi, alışveriş tutarı, alışverişi kimin ve hangi tarihte yapmış olduğu gibi bilgilerin yer aldığı fatura bu adrese teslim edilmektedir. Bu sebeple fatura adresini doğru girmek son derece önemli bir durumdur. Şayet yanlış bir şey olursa önemli bilgiler başka birinin eline geçebilir. Bununla beraber siparişlerde  bir problem ortaya çıkarsa iade işlemi yapmak için sizden fatura da talep edilir. Faturası olmayan ürünü iade veya değişim yapmanız mümkün olmayacaktır.

Fatura Adresi ve Teslimat Adresi Aynı Mı Olmalı?

Fatura adresi ve teslimat adresinin aynı olması durumu tamamıyla size kalan bir şeydir. İlk olarak kendinize niçin alışveriş yapmış olduğunuzu sormanız gerekir. Şayet temin ettiğiniz ürün size ait ise adreslerin aynı olması konusunda herhangi problem yoktur. Fakat farklı birine hediye olarak alırsanız faturanın da hediye aldığınız kişiye ait olması yakışık kalmaz. Bu sebeple de şayet bir başkasına hediye gönderirseniz fatura ve teslimat adreslerinin farklı olması daha cazip olur.

Bankalar Kaçta Açılıyor ve Kaçta Kapanıyor?

Teslimat Adresi ve Fatura Adresi Nasıl Yazılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapmış olduğunuz sitede ya da e-ticaret uygulamasında alışveriş sepetini onayladıktan sonra ödeme sayfasına yönlendirme yapılır. Ödeme işlemi gerçekleştireceğiniz sayfada kredi kartı giriş bilgileriyle beraber adres ve teslimat bilgileri de talep edilir . İstenen bilgileri doğru şekilde doldurmak gerekir. Teslimat adresi ve fatura adresi iki veya üç kez kontrol edilmeli ve doğru olduğuna emin olunmalıdır. Teslimat ve fatura adresi yazılırken normal adres yazma kurallarına uymak yeterlidir. Adres yazılırken ise mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası, daire numarası, ilçe ve şehir bilgileri sırayla doldurulur. Bahsi geçen konuda sıraya uymak önemlidir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply