Thiocilline Krem Nedir, Thiocilline krem, çoğu kez bakteri kaynaklı meydana gelen cilt enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde tercih edilen krem olarak bilinmektedir. Söz konusu kremde yer alan aktif maddeler basitrasin ve neomisin sülfat şeklindedir. Bu maddeler ise, bakterilerin ölmesine yardımcı olan antibiyotiklerdir. Aynı zamanda farklı tedaviler için kullanımı yapılan bir krem olarak da bilinmektedir.

Thiocilline Krem Etken Maddesi Nedir?

Thiocilline kreminde yer alan etken maddelere göz attığımızda basitrasin ve neomisin sülfat olarak önümüze çıkmaktadır.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Thiocilline kremi, boyutu küçük olan kesiklerde, sıyrıklarda ya da yanıklardan dolayı ortaya çıkan küçük cilt enfeksiyonlarının engellenmesinde kullanımı yapılmaktadır. Diğer taraftan impetigo, kıl kökü iltihabı, egzama, çıban, apse, dolama ve tırnak eti iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Thiocilline, vücutta oluşma ihtimali olan bakterilerin oluşumunu engelleme özelliğine sahiptir. Antibiyotik şeklinde kullanımı yapılan ilaç sınıfına dahil olarak tabir edilir.

Thiocilline Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Thiocilline kremi yalnızca bakteriyel enfeksiyonların engellenmesine katkıda bulunur. Virüs ya da mantar gibi enfeksiyonlara karşı herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Tüm antibiyotik ilaçlarında olduğu gibi bu kreminde kullanıma gerek olmadan ya da tavsiye edilen orandan fazla kullanılması, vücuda zarar verebilmektedir. Thiocilline kremini kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

-Enfeksiyon düzeyi yüksek olan bölgelere kullanılmamalıdır. 

-Ciddi cilt yaralanmaları, ciddi yanıklar ve büyük yarıklarda kullanmak amacıyla uzman bir doktora başvurmadan kullanılmamalıdır.

Maydanoz suyu faydaları ve zararları nelerdir?

-Doktor tavsiyesi olmadan kullanmamak gerekmektedir. Ancak ciddi bir durum yoksa ve kendiniz kullanmak isterseniz kesinlikle prospektüste yazan talimatları dikkatli bir şekilde okuyup buna göre hareket edilmelidir. 

-Thiocilline kremi göz, kulak, ağız ve burun ile temas ettirmemek gerekir. İstemeden söz konusu kremin bahsi geçen yerlerle temas etmesi durumunda hemen bol suyla yıkamak gerekir.

-Hamilelikte veya emzirme dönemlerinde Thiocilline kremi doktor tavsiyesi olmadan kullanmak önerilmemektedir.

Thiocilline Krem Nasıl Kullanılır?

Thiocilline krem, cilde harici şekilde kullanılmaktadır. Şayet bahsi geçen bu ilacı kendi başınıza kullanmak istiyorsanız prospektüsünde yazılı olan bütün talimatları dikkatli okumanız gerekir. İlacı kullanma hakkında detaylı bir bilginiz yoksa, uzman bir doktora ya da eczacınıza danışmanız tavsiye edilir. Thiocilline kreminin kullanılmasından öncesinde kesinlikle eller yıkanmalıdır. Uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Ardından çoğu kez tavsiye edilen miktarda 1 veya 3 defa kullanılmalıdır. Kullanımı yapılırken de ince bir tabaka şeklinde az miktarda sürülmelidir. Kremin sürülmesinin ardından ellerin yıkamak gerekmektedir. Thiocilline kremin göz, burun ya da ağa teması olmamalıdır. Böyle bir durumun meydana gelmesi halinde temas eden yeri iyi bir şekilde yıkamak gerekir. Thiocilline kremden büyük verim almak için düzenli şekilde kullanımı yapılmalıdır. Her gün aynı saatlerde kullanmak düzenin sağlanmasında büyük yardımcı olmaktadır. Kremin tavsiye edilen miktarda kullanılması önerilir. Kremin fazla kullanılarak daha hızlı iyileşeceğini sanan kişilerin yaptıkları yanlış bir davranıştır. Tam tersine bu tarz bir durumda yan etkilerin daha ciddi şekilde görülme durumları ortaya çıkacaktır. Kremin kullanımından sonra sağlık durumunuza iyileşme olmazsa, daha kötü hale gelirse, alerjik bir durum görülürse ve kızarıklık gibi belirgin durumlar ortaya çıkarsa bu ilacın kullanımını bıraktıktan sonra acil bir şekilde uzman bir doktora danışmak gerekir.

Demir Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?

Thiocilline Krem Faydaları Nelerdir?

Thiocilline krem, topikal biçimde kullanılmaktadır ve ilk olarak gram pozitif bakteriler üzerinde etkisi bulunmaktadır. Genellikle bu krem ciltte oluşan bakteriyel enfeksiyonların, kesiklerin, sıyrıkların ve yaraların tedavisinde tavsiye edilen son derece güçlü bir antibiyotik olarak bilinmektedir.

Thiocilline Krem Yan Etkileri Nedir?

Söz konusu ilacın çoğu kez hiçbir yan etkisinin olmadığı bilinir. Normalden farklı olarak ortaya çıkan olumsuz durumlarda uzman bir doktora ya da eczacıya danışmak da büyük fayda vardır. Başvurmuş olduğunuz doktorunuz sizlere bu kremi kullanmak için tavsiye ettiyse, yapacağı yararın yan etkilerden daha çok olduğu göz önüne alınmalıdır. Nadir de olsa, Thiocilline kremin uzun zaman kullanılması ya da tekrar eden zamanlarda kullanımının yapılması farklı cilt enfeksiyonlarına sebebiyet vermektedir. Beklenmeyen durumlar veya yan etkilere maruz kalırsanız mutlaka uzman bir doktora başvurunuz. Thiocilline kremin kullanılması sebebiyle ciddi bir alerjik reaksiyonun meydana gelmesi çok nadir görülür. Diğer taraftan döküntü, sürekli kaşıntı, yüzde, dilde ve boğazda şişlik görülmesi, şiddetli baş ağrısı ve nefes almada güçlük gibi ciddi bir alerjik reaksiyon ortaya çıkarsa ilacın kullanımını bırakarak acilen doktorunuza başvurun. Her ihtimale karşı prospektüs üzerinde yazılı olan tüm her şey detaylı olarak okunmalıdır.

Thiocilline Krem Fiyatı

Thiocilline krem için belirlenmiş olan şu an ki fiyatı 13.94 TL olarak belirlenmiştir.

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply