Trosyd Krem Nedir, Trosyd krem, içerisinde tioconazole yer alan ve mantarlarda büyümenin engellenmesine yarayan bir ilaç türüdür. Bahsi geçen krem, vajinal mantar enfeksiyonlarına, ayak mantarlarına, pişiklere, tırnaklarda meydana gelen enfeksiyonlara ve diğer bazı rahatsızlık türlerine karşı kullanımı yapılan bir kremdir.

Trosyd Krem Etken Maddesi Nedir?

Trosyd kremde yer alan etken madde tiokonazol olarak tabir edilen bir madde olarak bilinmektedir.

Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

-Trosyd kreme ya da farklı bir ilaca karşı beklenmeyen bir durum ya da alerjik oluşumlar ortaya çıkarsa hiç beklemeden acilen uzman bir doktora görünmek de büyük fayda vardır. Diğer taraftan gıda, boya, koruyucu ya da hayvanlar gibi farklı alerjik reaksiyonlara maruz kalırsanız yine kesinlikle uzman bir doktora başvurun. 

-Trosyd krem, farklı yaş grupları için kullanıldığı zaman daha farklı yan etkilere sebep olduğu bilinmektedir. Örnek vermek gerekirse, bir yetişkinin bu ilacı kullanması ile bir küçük bir çocuğun kullanmasından meydana gelebilecek olan yan etkilerin aynı olması beklenmez.

-Bazı ilaç türleri ile beraber kullanımı uygun değildir. Fakat bazı hallerde bir etkileşim ortaya çıkarsa dahi iki değişik ilacın doktor tavsiyesi sonucunda kullanılmasında bir problem olmayacaktır. Bu tarz hallerde, doktorunuzun size tavsiye ettiği dozlarda ya da farklı şekilde dile getirdiği tedbirleri ciddi oranda göz önüne almak sizin için büyük fayda sağlar. Bu kremi kullandığınız zamanlarda farklı bir rahatsızlığınız varsa ve farklı ilaç kullanmanız gerekiyorsa bunu doktor tavsiyesi olandan yapmayınız.

Çocuklarda Öksürük Neden Olur?

-Alerjik reaksiyonun oluşmasına sebep olduğunu düşündüğünüz yiyecekleri Trosyd krem ile birlikte tüketmeyiniz. Ayrıca alkol ve sigara gibi insan sağlığına ciddi zararları olan ürünlerin bu krem ile birlikte tüketilmemesi gerekir.

Trosyd Krem Endikasyonları Nelerdir?

Vajinal bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonlarına karşı, pişik, tırnak enfeksiyonları ve ayakta ortaya çıkan mantar enfeksiyonlarına karşı tedavi etme özelliği bulunmaktadır.

Trosyd Krem Eczane Fiyatı

Trosyd krem için belirlenmiş olan eczane satış fiyatı 16.85 TL’dir.

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Trosyd kremi kullanmak isteyen kişilerin kesinlikle doktor tavsiyesine uymaları son derece önemlidir. Kremi uygulama aşamasından öncesinde ve sonrasında kesinlikle eller yıkanmalıdır. Söz konusu olumsuz durumların ortaya çıktığı yere  Trosyd kremi kullanarak ince bir tabaka şeklinde uyguladıktan sonra hafif bir şekilde masaj yapın. Trosyd kremin göz, burun, ağız ve kulak ile temas etmemesine dikkat edin. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kremin üzerine pansuman özelliği olan kapatıcı bir tedavi uygulamayın. Enfeksiyonun meydana geldiği yerin üzerini kapatmayın. Üzeri kapatılan enfeksiyonların daha ciddi boyutlarda sağlık sorunlarına sebep olması mümkündür. Enfeksiyon görülen bölgede iyileşme görülse dahi doktorunuzun sizlere önerdiği kullanım miktarını aksatmayın. İlacı iyileşme başladığı anda bırakırsanız enfeksiyonun tam iyileşmesi mümkün olmaz. Mantar enfeksiyonları oldukça yavaş temizlendiğinden dolayı, Trosyd kremin birkaç hafta ya da daha uzun zaman boyunca kullanılması gerekmektedir. İlacın önerilen kullanım miktarlarının aksatılması halinde enfeksiyonlar geri oluşabilir ve tam anlamıyla iyileşme mümkün olmaz.

Siyanür Nedir?

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply