Cep telefonu kullanımı her geçen gün daha yüksek seviyelere ulaşıyor. Çağımızın iletişim haline gelen cep kullanımı ile yeni bir telefon sahibi olmak ister misiniz? Yıllardır ülkemizde hizmet vererek abone sayısını ve hizmet kalitesini artıran köklü cep telefonu operatörü Turkcell, faturaya ek olarak telefon alma olanağı veriyor. Kampanyadan yararlanmaya karar verirseniz, “Turkcell faturaya ek telefon nasıl sahip olunur?” sorusunu detaylı biçimde yanıtlıyoruz. Yazımız içinde Turkcell faturaya ek nasıl telefon sahip olabileceğiniz yanında; kaç aylık Turkcell faturalarına ek telefon verilir, puan sorgulama işlemi nasıl yapılır gibi sorulara da yanıt bulacaksınız.

Artan cep telefonları konuşma oranlarının avantaja dönüşmesini Turkcell kampanyaları sağlayarak, abonelerinin taksitli telefon ve tablet almalarını kolaylaştırıyor. Alacağınız ek telefon veya tablet bedelleri, faturaya yansıtılıyor ve peşinatsız telefon alma imkana kavuşuyorsunuz. Elbette Turkcell faturaya ek telefon almak için, belirlenen bazı kriterleri yerine getirmek gerekiyor. Turkcell bu amaçla taksitli telefon alımları için abonelerinin kredi puanına bakarak hareket ediyor. Bu puan ne kadar yüksek olursa, alınacak olan telefon daha üst modellerden ve daha kaliteli olanlardan biri olabiliyor.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Almak

Cep telefonu operatörleri, abonelerinin yeni bir telefon kullanmalarına avantajlı fiyatlarla yardımcı oluyor. Telefon satışını da artıran bu kampanyalara Turkcell’de katıldı ve Turkcell faturaya ek telefon alma olanağınız var. Bu avantajlı fiyat ve taksit ile ek telefon alma şansını, sade Turkcell faturalı hat sahipleri elde edebiliyor. Elbette sonraki kriter de faturalı hat sabinin, faturalarını düzenli ödemesi ve aksatmaması da önem taşıyor. Turkcell tarafından aboneler, faturaları düzenli ve aksatmadan ödemeye bağlı olarak puanlandırılıyor.  Bu puanın yüksek olması, daha iyi bir telefon alabileceğiniz anlamına geliyor.

En İyi Ve Ucuz 4 Akıllı Telefon

Turkcell faturaya ek telefon almanızda belirleyici olacak olan puan için sorgulama; Turkcell satış ofisleri, müşteri hizmetleri ve telefonunuza yükleyeceğiniz Turkcell Hesabım uygulaması ile yapılabilir. Bu puan hesabını, kredi çekerken bankaların belirlediği kredi puanına benzetebilirsiniz. Zaten Turkcell puan hesabında da, bankalara yaptığınız ödemeler bile önem taşır. Eğer gerçekleştirdiğiniz düzenli ödemelerde sorunlar varsa, Turkcell faturaya ek telefon alma mümkün olmayabilir. Ancak düzenli ödemeleriniz varsa ve puanınızın yeterli olacağını düşünüyorsanız, Turkcell faturaya ek telefon almak için yanınızda kimlik kartı bulunması dahi yeterli olacaktır.

Normal koşullarda bir diğer kriter, en az 6 aylık faturalı Turkcell kullanıcısı olması gerekliliğidir. Ancak banka sicili temiz olan ve puan konusunda sıkıntısı olmayanlar, 1 aylık Turkcell kullanıcısı olduklarında da Turkcell faturaya ek telefon almak içi başvurabiliyor. Yapılan puan sorgulaması sonucunda her hangi bir sıkıntısı çıkmayanlar telefon alabiliyor. Kampanyalarla sahip olmak istediğiniz Turkcell faturaya ek telefon alımına puan yeterliliği olmadığında, düzenli ödemelerle birkaç ay sonrasında tekrar başvuru yapabiliyorsunuz.

Turkcell Faturaya Ek Taksitli Telefon Alma Şartları

Turkcell faturalı hat sahipleri, Turkcell faturaya ek telefon almak istediğinde, hat sahibinin kendisi tarafından kimliği ile başvuru yapması gereklidir. Başvuru için diğer önemli kriterler ise şunlar:

  • Kampanyadan belirlediğiniz telefon için yeterli puana sahip olmak.
  • Başvuru esnasında son ödeme tarihi geçmiş olan faturanın bulunmaması gerekiyor.
  • Başvuru sahibi adına kayıtlı farklı hatlar varsa, bu hatlarda da ödeme yada gecikme konusunda bir sıkıntı bulunmaması gerekiyor.
Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Yaptığını cep telefonu görüşmelerini Turkcell ile gerçekleştiriyor ve düzenli ödemeleri yapıyorsanız, Turkcell tarafından yeni bir telefonu taksitli fiyatlarla satın alma imkanına kavuşursunuz. Cep telefonu satışlarında taksit sayılarında getirilen kurallara takılmadan, Turkcell faturanıza ek telefon alma olanağını 36 aya kadar taksitlendirerek elde edebilirsiniz.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply