Bir gününüzün akıllı telefonunuz olmadan yada akıllı telefonunuzda kayıtlı olan numaralara iletişim kuramadan geçirdiğinizi düşünün. Kullandığınız telefon bozulursa, kaybolursa yada hat değişikliği yapmak durumunda kalınırsa rehberinize erişme olanağını kaybedebilirsiniz. Bu gibi olumsuz bir duruma hazır mısınız? Eğer Turkcel abonesi iseniz, destek yine Turkcell tarafından geliyor. İşte rehber konusunda Turkcell rehber yedekleme nasıl yapılır sorusuna yanıtları bu yazımızda bulacak ve olumsuz durumlara hazırlıklı olacaksınız.

Hemen herkesin başına gelebilecek olumsuzluklar karşısında ihtiyaç duyduğunuz telefon rehberini güvence altına almak için farklı yollar var. Cep telefonundaki ayar seçenekleri yanında uygulama mağazasında bazı ücretsiz uygulamalar da bulunuyor. Özellikle ücretsiz uygulamalarda güvenlik sorunları yaşanabileceği bilinmelidir. Turkcell abonesi olanlar için bir şans da ücretsiz olarak yine Turkcell tarafından sağlanıyor. Mobil operatörü Turkcell olanlar için firma, sahibi olduğu yedekleme servisi ile telefon rehberini en güvenli biçimde yedekleme ve istenilen anda tekrar geri yükleme olanağı veriyor.

Günlük rutin yaşamın, özel yaşamın, iş hayatın tüm görüşmelerini cep telefonu üzerinden gerçekleştiriyoruz ve telefon rehberi üzerinde bulunan numaralar hayati önem taşıyor. Üstelik rehber dışında; e-posta adresi, video, fotoğraf ve uygulama hesapları gibi birçok bilgimiz de telefonumuz üzerinde bulunuyor. Güvenliğinizi ve sizin için önemli telefon numaralarını riske atmadan,  operatörünüz Turkcell tarafından sağlanan Turkcell rehber yedekleme çözümlerini kullanmanızda yarar var.

Turkcell Rehber Yedekleme Yöntemi : Lifebox Uygulaması

Format Nasıl Atılır

Telefonunuzun ayarlarını kullanarak farklı telefon rehberi yedekleme imkanları kullanılabilir. Ancak bir Turkcell abonesi olan için bu işlem oldukça basit bir uygulama kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Turkcell rehber yedekleme veya geri yükleme işlemleri için, uygulama mağazaları üzerinde Android ya da iOS işletim sistemi için Lifebox isimli uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik rehber yedekleme ve geri yükleme dışında fotoğraf ve dosya saklama imkanı Lifebox uygulaması ile yapılabiliyor. Lifebox uygulamasının en önemli seçeneği de “Turkcell rehberim geri yükle” seçeneği ile kullanıcılara rehber yedekleme imkanı olarak veriliyor.

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra Lifebox uygulamasını her Turkcell abonesi kullanabilir. Uygulamaya giriş yaparak Turkcell rehber yedekleme yapmak için “Rehber yedekleme” bölümüne geçmelisiniz. Burada “Lifebox’a yedekle” seçeneğine tıkladığınızda, yedekleme talimatını vermiş olursunuz. Kullandığınız cep telefonu rehberindeki cep telefonu numaraları ve e-posta adresleri Lifebox uygulamasına yüklenmiş olacaktır. Yedekleme işlemi oldukça hızlı bir biçimde tamamlanacak ve farklı bir mobil cihazdan bile bu rehber üzerindeki bilgilere ulaşma olanağı elde edeceksiniz. Rehbere hergün yeni telefon numaralarını eklediğinizi düşünerek, bu yedekleme işlemlerini periyodik olarak Lifebox üzerinden yapmak daha güvenli biçimde rehberi tutmanızı sağlayacaktır.

Çoğu akıllı telefon Ayarlar seçeneği içinde SIM kart üzerine rehber yedekleme olanağı bulunuyor. Turkcell aboneleri diğer cihazlardan da SIM kart olmadan rehbere ulaşma olanağını Lifebox uygulaması ile yakalıyor. Uygulama mağazalarında bulunan bazı uygulamalara, güvenlik sorunları nedeniyle güvenip yükleme yoluna gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

Aynı Bilgisayarda Birden Fazla Skype Hesabı Nasıl Açabilirim?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply