Kullandığınız cep telefonu için taahhütte bulunup bulunmadığınızı biliyor musunuz? Türkiye’nin en köklü cep telefonu operatörü olan Turkcell ile avantajlardan yararlanırken, bir taahhütte bulunmuş olabilirsiniz. Eğer bir Turkcell kullanıcısı iseniz “Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?” sorusuna sizin için yanıt buluyoruz. Aynı zamanda cayma bedeli hesaplama noktasında da yazımı içinde yanıtlar bulacaksınız.

Cep telefonu operatörlerinin sağlamış olduğu avantajlı kampanyalarda, müşterilerin karşısına taahhüt süresi ve bu sürelerden önce abonelik sonlandırması ile cayma bedeli gibi sorunlar çıkarılıyor. Turkcell firması da diğer operatörlerin yaptığı gibi konuşma, SMS yada internet gibi paketlerinde müşterilerine sunarken bazı taahhütlerde bulunmasını istiyor. Genel olarak bu taahhüt, belli bir süre abonelik yada paket kullanma sözü oluyor. İlk işlem yapılırken veya sonrasında bu taahhüt gözümüzden kaçabiliyor, unutabiliyoruz. Ancak sonrasında da Turkcell taahhüt sorgulama yapılabiliyor ve cayma bedeli hesaplaması yapılabiliyor. Yapacağınız Turkcell taahhüt sorgulama sonrasında; yeni bir pakete geçebilir veya yeni kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz. Ama bu süre dolmadan önce sözleşmeyi iptal etmeniz, belirli bir cayma bedelini göze almanız demektir.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılabilir?

Kullanmakta olduğunuz Turkcell tarifesi hakkında detaylı biçimde sorgulama işlemleri birçok yöntem ile yapılabiliyor. İşte bu yöntemler:

  • Size en yakın bir Turkcell bayisine uğrayarak, Turkcell abonelik bilgilerinizi verin. Kullanmakta olduğunuz tarifelerinize ilişkin her türlü detay size verilecektir.
  • Çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcilerinden bu konuda destek isteyebilirsiniz. Turkcell’in 532 ya da 0532-532-00-00 numaralı çağrı merkezlerini bu amaçla arayın. Bu yolla hangi tarifelerden faydalandığınızı, tarifenizin ne zaman biteceğini ve daha birçok bilgiyi alabilirsiniz.
  • Telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile tarife bilgileriniz ve taahhüt sürenizi öğrenebilirsiniz. Bu amaçla TARIFE yazıp 2222‘ye kısa mesaj göndermelisiniz. Hem kullanmakta olduğunuz tarife hakkında bilgileri, hem de diğer tüm paketler hakkında bilgiyi bu yolla alabilirsiniz.
  • Akıllı telefon kullanıcıları için bir yolda, Turkcell Hesabım uygulamasıdır.
  • Turkcell resmi web sitesi üzerinden abonelik oluşturup tarife, taahhüt gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra, menü üzerinden “hat özetim” seçeneğine tıklayın ve kullanmakta olduğunuz paketleri görün. Burada, “kalan kullanımlarım” bölümünde liste kısmında “detaylı bilgi” yazısına tıklayıp Turkcell aboneliğiniz ile ilgili tüm bilgilere ulaşma imkanınız var.
Türkcell Türk Telekom Vodafone Ve Diğer Hatların Faturasız Hat Fiyatları Ne Kadar?

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Taahüt verdiğiniz her anlaşmadan vazgeçilmesi sonunda karşımıza bir cayma bedeli çıkar. Çoğu zaman bu da para olarak ödemeniz gereken bir tutardır. Turkcell taahhüt cayma bedeli de bu durumdan faklı değildir. Kullandığınız ve taahhüt verdiğiniz Turkcell hattın kapatmak ya da tarifeyi iptal etmek sonucunda, ilk başlangıçta yapılan sözleşme kapsamında cayma bedeli ödemeniz gerekecektir.

Abonelik başlangıcı sırasında dikkatinizden kaçan yada zaman içerisinde unutulan sözleşmeniz detaylarını; Turkcell yetkili bayilerine giderek, müşteri hizmetlerini arayarak, resmi Turkcell web sitesi abonelik sayfasından, Turkcell Hesabım uygulamasından öğrenebiliyorsunuz. Genel olarak Turkcell taahhüt cayma bedeli,  anlaşma ile kampanyalı bir şekilde faydalanılan sürecin kampanyasız ücretinin talep edilmesi olacaktır.

Kampanyalı ve kampanyasız örnek verilecek fiyatlar ile, bu durumu açıklamak çok daha mantıklı olacaktır. Örnek olarak; 24 ay taahhüt verdiniz. Bu süre boyunca avantajlı fiyat olarak da 50 TL ödeme yapıyorsunuz. Normal olarak bu tarifeyi 100 TL ile kullanmanız gerekiyorken size 50 TL tutarında bir avantaj sağlanmıştır. Siz 12 ay kullanımınız sonrasında taahhütten caymak istiyorsanız, 12 ay boyunca ödediğiniz bedel tutarı olan 12 x 50 = 600 TL dışında bir bedel ödersiniz. Bu bedel ise kampanyasız olarak 100 TL ile kullanımınız olacağından aylık 50 TL’nin 12 aylık bedeli olacaktır. Turkcell cayma bedeli olarak 12 x 50 = 600 TL daha ödemeniz istenebilir. Turkcell taahhüt sözleşmenize bağlı olarak; vergi muafiyeti, cihaz satın alma gibi ekstra durumlar bulunuyorsa o durumlar için de bir bedel önünüze getirilebilir.

Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply