Ülkemizde telefon operatörü olarak en fazla Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanılmaktadır. Bugünkü yazımızda bu operatörlerin faturasız hatlar için düzenledikleri fiyatları anlatacağız.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ki operatörlerde her sene yeni sim kartlar için yeni tarifeler belirlerler. Yeni bir sim kart aldığınız zaman yeni bir hattınız olmuş olacaktır. Buradan sonra ise hattınızı faturalı yahut faturasız olarak seçebilirsiniz. Eğer faturalı hat alırsanız her ay belirlediğiniz paketin ücretini ödersiniz. Faturasız hat alan kişiler ise dilediği zaman paketini değiştirebilir ve bütçesine göre seçim yapabilmektedir. Faturalı yahut faturasız hatlarda tek fark ödeme yöntemidir. Yani internet, konuşma ve SMS paketlerini iki şekilde de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon operatörlerinin yeni hatlar için uyguladıkları kampanyaları yahut operatör şubelerinin şahıslara özel birtakım indirimleri ve çeşitli kampanyaları olabilmektedir.

Türkcell, Türk Telekom Vodafone gibi ülkemizde en çok kullanıcısı bulunan iletişim operatörlerinin 2020 yılı için belirledikleri hat fiyatları açıklandı. Birazdan listemizde göreceğiniz fiyatlar bu dönemde geçerli olacak faturasız hat fiyatlarını içermektedir.

Tüm Operatörlerin Faturasız Hat Fiyatları

Türkcell

Türkcell GSM operatöründen Yeni bir hat almak istediğinizde en az 100 TL en fazla ise 150 TL hat ücreti ödeyeceksiniz. Ancak bayilerde bu fiyatların değişikliğe uğradığını belirtmeden geçmeyelim. Türkcell firması kendi bünyesinde bulunan bayiliklere serbest piyasadan faydalanma hakkını tanımlıyor. Bu sebepten dolayı Türkcell bayileri satacağı yeni faturasız hatların fiyatını kendisi belirlemekte ve birtakım indirimler ve kampanyalar uygulaya bilmektedir.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Türk Telekom

Türk Telekom’dan herhangi bir faturasız hat almak istediğinizde hat fiyatları 95 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Türk Telekom kendi bünyesinden hat almak isteyen kişilere 2 farklı seçenek sunuyor. Dilerseniz 100 TL’lik olan faturasız hattı satın alıp bu tutarın 5 TL’sini hattınıza bakiye olarak yansıtabilirsiniz. Bir diğer seçenek de ise 120 TL’lik faturasız hattı satın alıp bu tutarın 20 TL sini herhangi bir pakette veya hizmette kullanabilmek için hattınıza bakiye olarak yansıtabilirsiniz.

Vodafone

Vodafone firmasından faturasız bir hat almak istediğinizde ise 95 TL ile 120 TL arasında bir rakam ödeyeceksiniz. Türkcell ve Türk Telekom’da olan durum Vodafone’a geldiğimizde biraz daha değişiyor. Vodafone ‘da tıpkı Türkcell gibi bayiliklerine serbest piyasadan faydalanma hakkı verdiği için Vodafone’dan aldığınız herhangi bir faturasız hatta hem hat ücretleri hem de bakiyenize yansıtılacak tutar sizin seçimlerinize göre değişebiliyor. Yani Vodafone ‘da iş tamamen sizin seçimlerinize göre şekil alıyor.

Türk Telekom’un Alt Operatörlerinde Faturasız Hat Fiyatları

 • BİMcell: 40 TL, bakiye 20 TL
 • Bursasporcell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Fenercell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Galatasaray Mobile: 50 TL, bakiye 20 TL
 • KAFKAFcell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Kartalcell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Samsuncell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Trabzoncell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Uğurcell: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Wirofon: 50 TL, bakiye 20 TL
 • Pttcell: 50 TL, bakiye 20 TL
Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Faturasız Hat Nasıl Alınır?

Yukarıda isimlerini verdiğimiz ve fiyat politikalarını açıkladığımız GSM operatörlerinden yeni bir faturasız hat almayı tercih ettiyseniz iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki en bilinen yöntem olan seçtiğiniz operatörün en yakın şubesine giderek -yanınızda sadece nüfus cüzdanınızı bulundurarak- kısa bir işlemden sonra hattı satın almanızdır. Bir diğer yöntem ise internet üzerinden faturasız hat satın alma yöntemidir. Bu durumda herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmıyor seçtiğiniz operatörün internet sitesinin üzerinden tüm işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Satın aldığınız hat ise istediğiniz adrese kurye aracılığıyla ulaştırılıyor. Bu seçenek işleri yoğun olan kişiler için oldukça güzel bir hizmet. Sizlerde kendi durumunuza göre ve size en uygun gelen GSM operatör şirketinden yeni faturasız hattınızı satın alabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply