Vergi Daireleri Kaçta Açılıyor? Vergi Daireleri Kaçta Kapanıyor, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren vergi daireleri, en fazla merak edilen konular arasında hangi saatlerde hizmet verdiği yer almaktadır. Mükellefin belirlenme işlemi, vergi tarhı ve tahsil edilmesi adına gereken tüm işlemlerin yapıldığı söz konusu devlet kurumunun hafta içinde ve hafta sonunda çalışma günleri ile çalışma saatleri, işi düşen kişilerin büyük merakla takip ettiği konulardandır. Bu durumun sebebi de öğle arasında mola saatine denk gelmeden vergi dairelerinde işlemleri hızlı ve basit bir biçimde yapmaktır.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

vergi dairesi
Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi daireleri, sabahları 08.30’da açılmaktadır. Türkiye’nin tüm noktalarında aynı saat içinde hizmet verilse de, zaman zaman yaşanan yoğunluk sebebiyle işlemlerin aksaması mümkün olabiliyor. Bilindiği üzere, bazı işlemler için devlet kurumlarına gitmek gerekmez ve  e-devletten de yapılabilir. Sıra beklemeye gerek kalmadan, e-devletin resmi sitesine giriş yaparak işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapmak istediğiniz işlem e-devletten olmuyorsa vergi dairesine erken gitmenizi öneriyoruz.

Vergi Dairelerinin Öğle Arası Kaçtadır?

vergi dairesi1
Vergi Dairelerinin Öğle Arası Kaçtadır?

Kurumda çalışan personelleri doğrudan ilgilendiren öğle arası tatili, genelde 12.30 ile 13.30 saatlerinde uygulanmaktadır. Oluşan yoğunluktan dolayı kimi zamanlarda bu saatler erken saate çekilir ve 12.00 ile 13.00 saatlerinde öğle tatili uygulanır. Bu saatlerde vergi dairesi hizmet vermez.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

vergi dairesi2
Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Öğle tatilinin ardından açılan vergi daireleri saat 17.00’ye dek hizmet vermeye devam ediyor.

Lina İsminin Anlamı Nedir? Lina İsmi Ne Demek?

Vergi Daireleri Hafta Sonları Açık mı?

vergi dairesi3
Vergi Daireleri Hafta Sonları Açık mı?

Tüm devlet kurumlarında olduğu gibi hafta sonlarında Cumartesi ve Pazar vergi daireleri hizmet vermemektedir.

Vergi Daireleri Resmi Tatil Günlerinde Açık mı?

vergi dairesi5
Vergi Daireleri Resmi Tatil Günlerinde Açık mı?

Vergi daireleri, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlar ve diğer taraftan da 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde de kapalı olmaktadır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply