Selamlar bugün uzunca bir süredir kullanılmayan (yaklaşık 6 aydır) Vodafone hattı olan bir arkadaşım aradı ve bakiye yüklemek istediğini söyledi. Yapı Kredi bankası online işlemlerden bakiye yükleme yapmak istediğimde , minimum 35 tl maksimum 100 tl yükleme yapabiliyorsunuz tek seferde, kullanmış olduğu paket 24 tl olduğu için 35 tl yeterli diye düşündük.

 

Asıl mesele buradan sonra başladı , -6 tl avans bakiyesi olduğu için otomatik olarak yatırılan bakiye 29 tl’ye düştü ve vergiler derken birden bakiyesi 17 tl civarı kalmış. Sonuç itibari ile arkadaşımız Vodafone Eksi bakiyeye düşme olayını iptal etmek istedi. Vodafone sitesine girip bakmasını söyledim, ne yazık ki vodafone sitesinde paylaşılan bilgiler güncel değil sanıyorum. O sebeple sizler için birebir olarak deneyip sonuç aldığım kısımlar hakkında bilgi vermek istedim.

 

Vodafone Cep Avans (Eksi Bakiye İptal Etme) Nasıl Yapılır ?

  1. Yöntem Hiç uğraşmadan AVANSIPTAL yazıp 7505’e sms atmanız halinde yaklaşık 10 saniye içerisinde iptal edildiğine dair bilgi geliyor.
  2. Yöntem ise *7505# tuşlayıp açılan pencereden iptal etme olayı (1 Temmuz 2020 Günü 16:44 itibari ile Sistemimiz Şu anda hizmet veremiyor uyarısı çıkıyor) o sebeple benzer uyarı çıkanlar olursa 1. yöntemi tavsiye ediyoruz. En azından sorunsuz olarak test ettim.
  3. Yöntemde direk 7048 sesli Yanıt Sistemini arayıp işlemi sonuçlandırmak. Bu yöntemi kullanmadım
  4. Yöntemimizde yine Online işlemlerden Self Servis sayfasından – avans işlemini iptal edebilirsiniz.
  5.  ve Son yöntem ise 0542 542 00 00 Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayıp Eksi Bakiye iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Eczaneler Kaçta Açılıyor?

Share.

2005 Yılından Beri Aktif Olarak Web Siteleri ile ilgilenmekteyiz. Eğitim , Sağlık ve Teknoloji başta olmak üzere Finansal konularda araştırmalar yaparak kendimi geliştirdim. Site kurucusu ve Google Fanatiğiyim.

Leave A Reply