Zaman zaman cevaplamak istemediğiniz, artık iletişimde kalmak istemediğiniz kişilerden telefon aramaları alıyor musunuz? Hatta tanımadığınız bir numaradan yada gizli numaradan aranarak rahatsız ediliyor musunuz? Bu durumları yaşamanız gerekmiyor. Çünkü Vodafone numara engelleme ile bu numaraları kolaylıkla engelleme şansınız var. İşte sizler için Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemlerinde sahip olmanız gereken bilgileri yazımızda vermeye çalışacağız.

Her cep telefonu operatörü için numara engelleme yada engeli kaldırma işlemi için farklı seçenekler olabiliyor. Ancak hemen tüm operatörler için kullanılan telefonun model ve işletim sistemine bağlı olarak bazı yöntemleri de kullanabilirsiniz.

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Konusunda Bilmeniz Gerekenler

 • Vodafone, diğer operatörlerde olduğu gibi bir numara için engelleme servisi bulundurmuyor. Gizli numara engelleme konusunda Vodafone desteği bulunsa bile, bir numarayı engelleme konusunda servis yok.
 • Bir numara engelleme işini, engellemek istediğiniz bir numara için Android yada iPhone olmasına bağlı olarak kolayca yapabilirsiniz. Vodafone, numara engellemek için herhangi bir kod imkanı ve servisi sağlamamaktadır.
 • Vodafone Numara Engelleme isim yada açıklaması ile uygulama marketlerinde farklı uygulamalar bulunabilir. Güvenliğinizi düşünüyorsanız bu uygulamaları kullanmanızı önermiyoruz. Bu uygulamaları yüklediğiniz an; telefonunuza virüs bulaşabilir, bilgileriniz farklı kişilerin eline geçebilir.
 • Vodafone numara engelleme işlemi kullandığınız bir tuşlu telefon üzerinden de yapılabilir. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmına girip Vodafone numara engelleme işlemini kullanabilirsiniz.
 • Herhangi bir numara için engellemeyi kendi telefonunuz üzerinden yaparken, Vodafone gizli numara açma ve Vodafone gizli numara kapatma için Vodafone desteğini alabilirsiniz. Bu amaçla Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS yani mesaj sistemlerinden yararlanabiliyorsunuz.
Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme veya İzin Verme

Vodafone tarafından gizli numaradan sizi arayanlara karşı bir önlem hizmeti sunuluyor. Kullanmakta olduğunuz Vodafone hattını gizli numaralara karşı kapatmayı istiyorsanız, telefonunuzun mesaj kısmından GIZLI KAPAT yazıp, 7046’ya mesaj atabilirsiniz. Elbette tekrar izini gizli numaradan aramalara vermek istiyorsanız yine 7046’ya GIZLI AC yazıp mesaj atmalısınız. Kısa sürede telefonunuz gizli numaralara kapanacak yada tekrar açılacaktır.

Android Akıllı Telefonlarda Vodafone Numara Engelleme

 • Akıllı telefon üzerinde Telefon uygulamasını açın.
 • Çağrı Geçmişi kısmına geçiş yapın.
 • Engellemek istediğiniz numarayı bulun ve üstüne tıklayın.
 • Bu işlem sonunda Çağrı Ayrıntıları kısmına ulaşırsınız. Bu kısımdan Numara Engelleme işlemi yapılmaktadır.

İşlem tamamlandığında; Vodafone numara engelleme işlemini gerçekleştirecek, istemediğiniz numara veya numaraların sizi rahatsız etmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Benzer şekilde istediğiniz diğer numaraları engellemek için işlem basamaklarını, o numaralar için tekrarlayabilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlarda Vodafone Engellenen Numarayı Kaldırma

 • Akıllı telefonunuzda Telefon uygulamasına girin.
 • Bu uygulama içindeki Diğer seçeneğine geçin.
 • Buradaki Ayarla bölüme gelmiş olursunuz. Burada ise Engellenen Numaralar kısmına tıkladığınızda, daha önceden engellenen numaraları görebilirsiniz. Bu numaraların yanında ise Engellemeyi Kaldır seçeneği bulunur. Buna tıkladığınızda numara engeli kaldırılmış olur.

iPhone ile Vodafone Numara Engelleme

 • iPhone telefonunuzda Son Aramalar bölümüne giriş yapın.
 • Burada son çağrılar ile numaralar görünür. Engellemek istediğiniz numaranın yanında bulunan Ayrıntı seçeneğine tıklayın.
 • Burada bulunan seçenekler arasından Bu Arayanı Engelle seçeneğine tıkladığınızda, bu numara artık engellenmil olur.
Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

IPhone ile Engelli Numara Kaldırma

IPhone telefonunuzda ayarlar kısmına girin ve Telefon bölümüne tıklayın.

Karşınızda görünecek olan birden fazla bölüm arasından Aramalar kısmına tıklayın ve buradan da Engellenenler kısmına girin.

Bu alanda daha önce engelleme yapılan numaralar listesini görürsünüz. Herhangi bir numaranın engellenmesini kaldırmak için numaranın üstüne gelip numarayı sola doğru kaydırmanız yeterli olur.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply