Telefona kaydettiğiniz numaralardan birini yada birkaç tanesini kaybettiğinizde sorun yaşadığınız oldu mu? Sık telefon yada hat değiştirdiğinizde, telefonunuz çalındığında, telefonunuzdaki bilgilere erişemeyeceğiniz biçimde bozulduğunda rehberde kayıtlı olan numaraların kaybolması oldukça sinir bozucu olabiliyor. Ancak bu duruma karşı Vodafone tarafından bile çözüm sunulduğunu biliyor musunuz? İşte sizler için bu konuda, Vodafone rehber yedekleme konusunda nasıl yapılır konusundan yedekleme yollarına kadar faydalanabileceğiniz bir rehber oluşturduk.

Akıllı cep telefonu kullanıcıları için rehberde bulunan numaraları kaybetme durumuna karşı farklı çözümler bulunuyor. Telefonunuzda bulunan SIM kart üzerine, rehberde bulunan numaraları kaydetmek bir çözüm olabilir. SIM kartı farklı telefona taktığınız zaman numaralara tekrar ulaşabilirsiniz. Hem telefon hem de SIM karta kaydetmek daha akıllıca bir tedbir olabilir. Rehberi yedekleme yada geri yükleme için bir diğer yöntem, içe yada dışa aktar seçeneğiyle hafıza kartına atmak olabilir. İhtiyaç duyulan tüm rehber numaralarını Vodafone aracılığı ile yedekleme olanağı da bulunuyor. İstediğiniz anda, telefon yada hat değiştirmiş olsanız bile numarayı bu yedekten geri yükleme olanağı var. Tek tek numaraları bulma, tekrar kayıt yapma gibi zahmetlerden kurtularak dilediğiniz her an ulaşma olanağı yakalanabilir. Bir Vodafone kullanıcısı iseniz, sahip olduğunuz rehberdeki tüm numaraları yedekleyebileceğinizi unutmayınız. Cihazınızın başına herhangi bir durum gelse bile telefon rehberiniz güven içerisinde tutuluyor.

Vodafone Rehber Yedekleme Yöntemleri

Vodafone tarafından sunulan bir hizmet olarak hem rehberi yedekleme, hem de yedekte bulunan rehberi sim kartınıza aktarma hizmetleri bulunuyor. Üstelik bu hizmet Vodafone kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. İşte faydalanabileceğiniz Vodafone rehber yedekleme yöntemleri:

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vodafone Güvenli Depo

Bu yöntem Vodafone kullanıcılarına ücretsiz biçimde rehber yedeklemenin ötesinde imkanlar veriyor. Uygulama ile rehber yedekleme şansının yanıda, fotoğraf ve videoları da yedekleyebilme olanağı elde ediliyor. Uygulama sayesinde; sevdiğiniz ve kaybolmasını istemediğiniz video, fotoğraf, çok sık ihtiyaç duyduğunuz telefon numaralarını yedekleme olanağınız bulunuyor. Uygulama mağazaları olan Google Play Store ya da Apple Store üzerinde bulunan ve akıllı cihazlara kolay yüklenen Vodafone Güvenli Depo uygulaması, 1 GB yedekleme alanı sunuyor.

Vodafone Rehberim Uygulaması

Vodafone kullanıcıları için ücretsiz bir uygulama olan Vodafone Rehberim Uygulaması ile birçok hizmet seçeneği getiriyor. Bunlardan biri de rehberinizi yedekleyebilme olanağı oluyor. Bu sayede yeni cihazınızı hattınızı kullanmaya başladığınızda eski rehber üzerinde bulunan tüm numaralara kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Vodafone Rehberim Uygulaması, rehber üzerindeki istenilen bir numarayı seçerek yedekleme olanağı veriyor. Aynı zamanda tüm rehbere eklenen numaralar için otomatik olarak yedekleyebilme olanağı da var. Üstelik belli zaman dilimlerinde rehber yedeklemeyi ayarlayabilir, otomatik yedeklemeyi rutin olarak periyodik hale getirebilirsiniz.

Uygulama mağazalarından iOS yada Android sürümlerini indirip rahatça kurabileceğiniz uygulamanın getirdiği avantajlardan yararlanabilmek için Vodafone Online Self Servis Uygulamasını da kullanmak gerekiyor.

 

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply