Bugüne kadar sabit yada cep telefonu hattı, TV, internet aboneliği gibi konularda firmaların kampanyalarından faydalanmak için taahhüt ile karşılaşmayan yoktur. Uygun maliyetlerle seçenekler bu kampanyalarla bizlere sunulurken, belli bir tarihe kadar abone kalma sözü gibi taahhütlere imza atmak zorunda kalıyoruz. Elbette bu tarz taahhüt verilen firmalardan bir de Vodafone. Birçok Vodafone abonesi “Vodafone taahhüt sorgulama nasıl yapılır?” sorusunu soruyor. İşte bugün bu konuya yani taahhüt sorgulama ile cayma bedeli öğrenme konularına açıklık getireceğiz.

Vodafone Taahhüt Bedeli ve Cayma Bedeli Ne Anlama Gelir?

Çoğu firmada olduğu gibi Vodafone tarafından sunulan kampanyalarda da yeni aboneler için taahhüt istemi işlemi kampanyalarda bulunur. Vereceğiniz taahhüt sayesinde, belli bir süre indirimli fatura imkanı yada yeni cihazı indirimli alma gibi olanaklar verilir. Eğer Vodafone için verilen taahhüt sonrasında, numara taşıma yada hat kapama gibi bir işlemi yaparsanız verilen indirimler peşin olarak talep edilmektedir. Bir diğer nokta olarak eğer size avantajlı sunulan paketi bir süre kullanıp sonrasında kullanımdan vazgeçtiğinizi bildirirseniz, bir başka ifadeyle cayarsanız bir ceza olarak cayma bedeli ödemek durumunda kalırsınız. Bu cayma bedeli, sizin için yapılmış olan indirimlerin toplamı olarak talep edilmesidir.

Vodafone Taahhüt Sorgulama

Avantajlarla Vodafone kampanyalarından faydalanıp bir taahhüt verdiyseniz, bunu sorgulamak için bazı yollarınız bulunuyor. İşte Vodafone taahhüt sorulama yöntemleri:

  • Vodafone çağrı merkezini arayarak bilgi istenebilir.
  • Vodafone Yanımda uygulamasını kullanarak Faturalarım kısmında taahhüt bitiş süresi öğrenilebilir. Uygulama üzerinde Tarifem ve Paketlerim kısmını kullanarak, taahhüt için kaç ay süre kaldığı ve toplam ödeme miktarınız için sorgulama yapılabilir.
  • Vodafone faturalı hat kullanıcıları için bir diğer taahhüt öğrenme yolu, sorgulama kodu numarasını kullanmaktır. Bu amaçla, telefonunuz üzerinden *7000# tuşlayarak arama tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sayede güncel faturanızı ve taahhüdünüzün kaç kaldığını öğrenme şansı yakalanıyor.
Numara Taşıma İşlemi Kaç Ayda Bir Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Vodafone bayilerine giderek bilgi almanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü asıl amaçları yeni abone kazanmak olan bayiler, taahhüt süresi yada cayma bedeli konusunda doğru bilgi vermeyebilir.

Vodafone Cayma Bedelini Öğrenmek

Vodafone avantajlı kampanyalarından yararlanmak için genel olarak 12 yada 24 ay süreli taahhütler verilmektedir. Bu süreler dolmadan caymak isterseniz, karşınıza çıkarılacak olan cayma bedelini de öğrenme olanağı bulunuyor. İşte Vodafone cayma bedelini öğrenme yöntemleri:

  • Vodafone müşteri hizmetlerini, 0542 542 00 00 veya  542 numaralarını arayarak cayma bedeli konusunda bilgi alabilirsiniz.
  • Vodafone tarafından satın aldığınız bir taahhütlü telefon varsa, cayma bedeli ve güncel toplam borç gibi bilgiyi Vodafone Yanımda uygulamasını kullanarak öğrenebilirsiniz. Bunun için Tarifem ve Paketlerim kısmını kullanmalısınız.

Avantajlı görerek katılmış olduğunuz ve taahhüt verdiğiniz kampanyadan ayrılmanız halinde cayma bedeli olarak; tarafınıza yapılan indirimler, cihaz kampanyasına katıldıysanız kalan cihaz taksitleri, aktivasyon ücreti, başvuru bedeli, hizmet bedeli, devlete ödenen vergiler gibi maliyetler karşınıza çıkartılabilir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply