Zamanın birinde bir köyde yaşayan, Yörük hoca olarak halkın çok sevdiği bir adam bulunurmuş. Söz konusu adam ve halk, farklı bir köyde hayatını sürdüren faizci Eseoğlu ile yapmış olduğu işlerin ardından oldukça usanmış hale gelmişlerdir. Eseoğlu bütün halkın topraklarını haczetmiş, bununla sınırlı kalamayarak köy halkını da köy dışına eşkıya olarak göstermiştir.

Günlerden bir gün Yörük hoca, Eseoğlu ile karşı karşıya gelir. Eseoğlu Yörük hocadan borç para istemiştir. Bu esnada Yörük hocanın yanında bulunan ve kendi emeğiyle kazanmış olduğu parası vardır. Yörük hoca kendisinden borç isteyen Eseoğlu’na ondan istediği miktarda parayı verir. O günden sonra aylar seneler geçmiştir fakat Yörük oğlu verdiği borcu ondan geri alamamıştır. Bu olayın üzerine ardından ondan parasını vermesini istemeye gider ve Eseoğlu’nun yanında çalışan adamları tarafından öldürülmüştür.

Bu olayın ardından babasının öldüğü haberini alan kızı Kezban yıkılmıştır ve bu duruma anlam verememiştir. Yaşanan olayın nasıl meydana geldiğini ve kimin onu öldürdünüz bilmek ister. Normal şartlarda bu durumu tahmin eder. Onu öldüren kişinin Eseoğlu’ndan başkası olma ihtimali yoktur. Gereken her bir yere tek tek başvuru yapsa da hiçbir sonuç alamamıştır. Kezban bu durumun ardından dağa çıkarak eşkıya olmuştur. Artık bütün halk ona Yalnız Efe lakabını yakmıştır. Bir zaman geçtikten sonra Eseoğlu’nu görmüş ve babasının intikamını almıştır. Artık tüm yaşamını haksızlıklar karşısında durmaya adamıştır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply