Yeni Çipli Kimlik Kaç Günde Gelir

Eski kimliğini yenilemek isteyen ya da yeni kimlik çıkarmayı düşünen vatandaşların yapması gereken bir takım işlemler vardır. Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra kimlik işlemlerinin başlaması mümkün hale gelmektedir.

Vatandaşlar kimlik yenileme işlemini yapabilmek adına ilk olarak ikamet ettikleri il ya da ilçede yer alan nüfus müdürlüklerine giderek buralara yeni kimlik kartı müracaatı yapmalıdır.

Ancak müracaat işlemlerinin bitmesinin ardından kimlik kartları hemen teslim edilemez.

Eski dönemlerde kimlik yenileme işlemleri bittikten sonra yeni kimlik teslim edilmekteydi. Ancak yeni kimliklerin artık çipli kimlik kartları olmasından dolayı, yeni kimlik kartları hemen teslim edilememektedir.

Yeni kimlik müracaatı yapıldıktan sonra, kimlik basım işlemlerinin Ankara’da yapıldığı bilinmektedir ve burada basım işlemleri bittikten sonra, PTT kargo aracılığıyla verilen adrese gönderilir ve kimliğin sahibine teslimi yapılır. Yeni kimlik teslim süresi bölgeden bölgeye, yoğunluğa ve Ankara iline yakınlığına göre değişiklik gösterebilir.

Vatandaşların ikamet ettikleri il ya da ilçelerde yer alan PTT dağıtım merkezleri tarafından kimlikler direkt olarak kimlik sahibine teslim edilmektedir.

Yeni kimlik kartı kaç günde gelir sorusunun cevabı, kimlik sahibinin adresine göre farklı olabilir.

Ancak bu sürenin genel olarak yaklaşık 7 gün sürdüğü bilinmektedir. Ama bu sürenin bazı durumlar göz önüne alınarak değişiklik gösterdiği de unutulmamalıdır.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply