Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınır, Yeni kimlik dönemine geçiş yapılmasının ardından kimliğini yenilemek isteyen vatandaşların internette bu konu hakkında büyük bir merakla araştırma yaptıkları görülüyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne ait olan https://randevu.nvi.gov.tr resmi siteden veya alo 199 Çağrı Merkezi numarasından kimlik yenileme randevusu alınır. Kimlik yenileme yapmak isteyen vatandaşların kimlik yenileme ücretini yatırmış olmaları gerekir. Nüfus dairesine giderek burada yer alan PTT gişelerinden de kimlik yenileme ücretini yatırmak mümkündür.

Kimlik Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Kimlik Yenileme Ucreti Ne Kadar
Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınır? 3

Kimlik yenilemek isteyenlerin yenileme yapma aşamasına geçebilmesi için belirlenmiş olan ücreti ödemeleri gerekir. Kimlik yenileme ücretleri şu şekildedir:

-Kanuni bildirim süresinin haricinde doğumdan dolayı düzenlenecek olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik kart ücreti  25,00 TL, 

-Değiştirme sebebiyle düzenlenecek olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik kart ücreti 25,00 TL, 

-Nüfus Cüzdanı kayıp bedelinden alınacak ücret 25,00 TL, 

-Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının kaybedilmesi halinde alınacak ücret 50,00 TL olarak belirlenmiştir. 

Yeni Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir?

Yeni Kimlik Karti Kac Gunde Gelir
Yeni Kimlik Kartı Kaç Günde Gelir

Talep edilen belgelerin teslim edilmesinin ardından randevu alınmış olan nüfus müdürlüklerine gidip, başvuru işlemlerini yapmak mümkündür. Oldukça kolay ve kısa zamanda birkaç işlemle devam eden başvuru süreci, vatandaşa ait parmak izi ve imzasının alınmasının ardından tamamlanır. Kimlik, başvurunun yapılması sırasında yeni kimlik kartının teslimi yapılmaz. Yeni kimlik kartı 7 iş günü içinde belirlenmiş olan adrese PTT tarafından teslim edilecektir. Başvurunun detaylarını takip etmek amacıyla https://randevu.nvi.gov.tr/ adresini ziyaret ederek kimliğin hangi aşamada olduğunu ve nerede olduğunu öğrenmek oldukça basittir. Teslim edilmek için hazırlanan ve teslim edilmesi sağlanamayan yeni kimlik kartları, kişinin bulunduğu bölgeye bağlı olunan il ve ilçelerde yer alan nüfus müdürlüklerine iadesi yapılmaktadır. Vatandaşlar kimliğini almak üzere ve kimliğin durumunu öğrenmek amacıyla bağlı oldukları nüfus müdürlüklerine giderek konu hakkında detaylı bilgi alabilir. 20 iş günü içinde teslim alınmayan yeni kimlik kartları ise imha edilerek ortadan kaldırılır. Diğer taraftan yeniden söz konusu işlemleri yaparak yeni kimlik başvurusunu yakmak mümkündür.  Yeni kimlikler ise verildiği tarihten başlayarak 10 sene içinde kullanım süresine tabi olarak kullanılır. Her 10 senede bir kimliklerin değiştirilmesi zorunlu bir durumdur.

Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply