Dijital çağa geçiş yapmaya hazırladığımız bugünlerde birçok kişi, yeni meslek ve iş dallarına ilgi duymaya başladı. Sınavların dahi online sistemler üzerinden gerçekleştirildiği günlerde, dijital platformlar aracılığı ile para kazanmak ise oldukça popüler… Video izleme platformu olarak tüm dünyada ilk sırada akla gelen Youtube ise internetten para kazanmak isteyenlerin ilk aklına gelen yöntemlerden bir tanesi. Pek çok kişi, son yıllarda Youtube üzerinden nasıl para kazanılır sorusunun cevabı aramaktadır.

Bir video izleme platformu olan Youtube’da para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir Youtube kanalı açmanız gerekiyor. Yani artık sadece seyirci değil, üretici de olacaksınız. Dijital dünyada “içerik üreticisi” adı Youtube kanal sahipleri, kanalları üzerinden para kazanma imkanı bulmaktadır.

Youtube İş Ortaklığı Nedir?

Youtube’dan para kazanmak isteyen kişilerin karşısına sık sık Youtube iş ortaklığı tanımı çıkmaktadır. Youtube üzerinden iş ortaklığı yapmak için öncelikle bir kanal açmalı ve kanalınızda video yayınlarına başlamalısınız. Youtube’da para kazanmak için kanal açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Kanalınıza istediğiniz ismi vererek ve istediğiniz tema üzerinden bir Youtube kanal sahibi olabilirsiniz.

Kanalınızı oluşturduktan sonra Youtube’dan para kazanmak için yapmanız gereken tek şey ise kanalınıza kendi üretmiş olduğunuz videoları yüklemek.

Youtube Kanalı İle Para Kazanmak

Youtube’a video yükleyerek para kazanmak için belirli kurallara uymanız gerekiyor. İlk ve tek kuralı ise özgün içerik!

Facebook Messenger Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Videonuzu hazırlarken tamamen özgün olmasına dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz müzikten kullandığınız fotoğraf ve görüntülere kadar her şey sizin tarafınızdan çekilmiş ve oluşturulmuş olmalı. Video müziklerine Youtube stüdyosu tarafından sunulan ücretsiz olarak kullanabileceğiniz müzikleri videolarınızı hazırlarken tercih edebilirsiniz.

Youtube Kanalı İle Para Kazanmak

Youtube kanalı üzerinden para kazanmak istiyorsanız kanalınızın belirli bir aboneye ulaşması gerekmektedir. Şu an için geçerli olarak Youtube iş ortaklığında 1000 abone ve 10.000 saat izlenme süresi barajından sonra kanalınızın para kazanmasına izin vermektedir.

Kanal üzerinden para kazanmak için ne kadar çok video çeker ve ne kadar gündeme dair, popüler, ilgi çekici başlıklar kullanırsanız kanalınızın o kadar kısa sürede büyüyecektir.

Share.

Çeşitli Forum siteleri ve Blog sitelerinde editörlük yaptıktan sonra Artık Bu blogda uzman olduğum alanlarda yazılar yazmaya başladım. Burada Özellikle Rüya tabirleri konusunda ve diğer konularda araştırıp öğrendiğim alanlarda paylaşımlar yapmak ve öğrendiklerimi daha çok kişinin öğrenmesini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Leave A Reply